Klausimas. Jau 1, 5 metų turiu sveikatos problemų. Lankiausi pas daugybę specialistų (psichologą, ginekologą, neurologą, kardiologą, endokrinologą, buvau ir Kauno klinikose, darė endokrinologinius ir kitokius tyrimus). Visi jie tvirtina, kad aš esu sveika. Nors į mane vien pasižiūrėjus matyti, kad tikrai nėra gerai, o šeimos daktarė į mane žiūri jau taip, lyg specialiai ligų ieškočiau... Ir pati daug skaitinėjau ir domėjausi, kas čia man galėtų būti, ir atradau tokią lyg ir ligą - lėtinis nuovargis. Iš pateiktos informacijos atitinka tikrai maždaug 95 proc. Ar įmanoma nustatyti, kad tai tikrai yra lėtinis nuovargis, ir kaip tai daroma? Kokius preparatus vartoti, kad būtų pasiektas rezultatas? Ir kiek laiko juos vartoti? Ar geriau, kad gydytoja paskirtų gydymą? Jurgita.
Atsako Vilniaus UAB „Mano šeimos klinika“ šeimos gydytoja Jūratė Ivanauskienė
Yra tokia diagnozė – lėtinio nuovargio sindromas. Jis diagnozuojamas, kai medikai po įvairių tyrimų atmeta bet kokias organines žmogaus skundų priežastis. Lėtinis nuovargis gali pasireikšti dėl magnio ir vitamino D3 stygiaus. Magnį, kalį, natrį ir vitaminą D3 galima ištirti pasidarius kraujo tyrimą. Vitamino D3 stygius pasireiškia įvairiais simptomais, dauguma jų panašūs į lėtinio nuovargio sindromo simptomus. Tačiau būtina sužinoti, koks yra vitamino D3 kiekis organizme, nes jei jį gersite, o jo jūsų organizme yra pakankamai, tai galite sukelti inkstų kalcinozę. Ištyrus kraują dėl vitaminų, jau galima spręsti, kokių jų reikia ir kokiomis dozėmis.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.