Ūžesys ausyse lydi vieną iš dažniausiai pasitaikančių ligų – klausos nervo uždegimą, taip pat gali būti pirmasis simptomas prieangio nervo neurinomos atveju, pasireiškia sergant širdies ir kraujagyslių ligomis. Kad ši patologija buvo gerai pažįstama ir seniau, liudija ir posakis “spengianti tyla”. Pati tyla gi nespengia, tik pasidaro girdimas ausų ūžesys.
Šiuo metu gydymo priemonių pasirinkimas nėra didelis. Skirtini galvos smegenų ir vidinės ausies mikrocirkuliaciją gerinantys preparatai, vitaminai, tolesni kursai skiriami pagal gautą efektą. Taip pat ūžesiui užmaskuoti buvo taikomi triukšmo generatoriai, savo išvaizda primenantys klausos aparatus. Lietuvoje jie nebuvo populiarūs – neteko girdėti, kad juos kas nešiotų. Įtakos tam galėjo turėti nemaža jų kaina. Pastaruoju metu pasirodė straipsnių apie teigiamą efektą klausantis įvairių muzikinių tonų. Tokius tonus, pvz., gali generuoti skaitmeninis klausos aparatas, įjungus atitinkamą programą.
Straipsnyje „Ar jums nespengia, neburzgia ir neūžia ausyse?” aprašyti rezultatai, be abejo, nuteikia optimistiškai, belieka laukti tolesnių klinikinio gydymo rezultatų patvirtinimo. Platesnio implantuojamo stimuliatoriaus panaudojimą, bent jau mūsų šalyje, vertinčiau rezervuotai, tiek iš paciento pozicijos, tiek ir iš sveikatos apsaugos sistemos pusės dėl ekonominių sumetimų. Visai kitokia būtų perspektyva, jei neinvazinė nervo stimuliacija būtų atliekama ambulatoriškai, pvz., privačioje medicininėje praktikoje, nes kelis mėnesius trunkančio gydymo atvejais gali būti sunku pasiekti susitarimą su Valstybine ligonių kasa dėl apmokėjimo už tokias medicinos paslaugas.