Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Kaip išlikti veikliems sulaukus garbaus amžiaus

vlmedicina.lt | 2015-10-01 16:38:30

Dešimt taisyklių, kurias sukūrė Tarptautinė gydytojų, psichologų ir dietologų grupė.

Du žmonės prie jūros
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

1. Nepersivalgykite. Vietoj įprastų 2 500 kalorijų tenkinkitės 1 500. Kartu suteiksite iškrovą savo ląstelėms ir palaikysite jų aktyvumą. Ląstelės greičiau atsinaujins ir organizmas taps atsparesnis ligoms. Maitinkitės subalansuotai: valgykite nedaug, bet ir ne per mažai.

2. Meniu turi atitikti jūsų amžių. 30–metėms pirmosios raukšlelės atsiras vėliau, jei jos reguliariai valgys kepenėlių ir riešutų. Vyresniems nei 40 metų žmonėms naudingas beta karotinas, o vyrams būtinas selenas, kurio yra sūryje ir inkstuose. Sulaukus 50–ies kalcis palaiko kaulų, o magnis – širdies „formą“. Maitindamiesi žuvų produktais apsaugosite širdį ir kraujagysles.

3. Pasistenkite rasti sau tinkamą darbą. Tai stimuliuoja jauną išvaizdą, tvirtina prancūzai. Kas nedirba, atrodo penkeriais metais vyresnis. Kai kurios profesijos, psichologų manymu, padeda išsaugoti jaunystę. Joms priskiriamos dirigento, filosofo, dailininko ir dvasininko.

4. Susiraskite porą. Meilė ir švelnumas yra geriausia priemonė nuo senėjimo. Du kartus per savaitę seksu užsiiminėjantis žmogus atrodo 14 metų jaunesnis. Lytinio akto metu organizme išsiskiria endorfinas, kuris dar vadinamas laimės hormonu. Jis stiprina imuninę sistemą.

5. Turėkite savo nuomonę visais klausimais. Sąmoningai gyvenantis žmogus kur kas rečiau puola į depresiją ar būna prislėgtas nei tas, kuris yra pasyvus ir teka pasroviui.

6. Judėkite. Netgi 8 minutės sporto per dieną ilgina gyvenimą. Judant išsilaisvina augimo hormonai, kurių gamyba ypač sumažėja sulaukus trisdešimties.

7. Miegokite vėsiame kambaryje. Įrodyta, kad miegantys 17–18 laipsnių temperatūroje ilgiau išlieka jauni. Taip yra todėl, kad organizmo medžiagų apykaita ir amžiaus ypatybių išryškėjimas taip pat priklauso nuo aplinkos temperatūros.

8. Retkarčiais palepinkite save. Nepaisydami įvairių sveiko gyvenimo rekomendacijų, palepinkite save gardumynais. O jei jums labai patiko nauja suknelė ar rankinė, neverta galvoti vien apie ekonomiją.

9. Neužgniaužkite savyje pykčio. Tas, kuris nuolatos graužia tik save, užuot papasakojęs, kas jį jaudina, o kartais ir pasiginčytų, pasikeistų nuomone su aplinkiniais, labiau rizikuoja susirgti bet kuria liga, tarp jų ir vėžiu. Tarptautinio testavimo duomenimis, 64 proc. vėžiu sergančių respondentų visada užgniaužia pyktį savyje.

10. Treniruokite smegenis. Kartkartėmis spręskite kryžiažodžius, žaiskite grupinius žaidimus, reikalaujančius protinės veiklos, mokykitės užsienio kalbų. Skaičiuokite mintyse, ne tik skaičiavimo mašinėle. Versdami smegenis dirbti, lėtiname su amžiumi prasidedančią protinių galimybių degradaciją. Kartu aktyviname širdies, kraujagyslių sistemos darbą ir medžiagų apykaitą.

Iš Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademijos almanacho

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų