Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Kaip išvengti peršalimo ligų

Šaltinis: vlmedicina | 2016-11-24 10:58:07

Artėjant žiemai pagreitį įgyja ir gripo bei peršalimo ligų sezonas, o didesnis organizmo pasiruošimas vis dar reikalingas. Dažnai apie tai susimąstome tik susirgę ar pajutę pirmuosius ligos simptomus. Sveikatos specialistai sutaria, kad geriausia sezoninių ligų prevencija – kompleksinis ir nuoseklus imuniteto stiprinimas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Prevencija visada kainuoja mažiau

Anot mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, nors informacijos gausu, tačiau ne visi žmonės žino, kaip tinkamai pasiruošti gripo ir peršalimo ligų sezonui.

„Viena iš didžiausių klaidų, kurią darome – susirūpiname sveikata tik pajutę ligos simptomus. Iš tiesų viskas prasideda anksčiau ir pasireiškia užsitęsusiu nuovargiu, padažnėjusiu galvos skausmu ar silpnumu. Tokius signalus ignoruodami, dažnai sulaukiame jau aiškių peršalimo ar net gripo simptomų. Tada sirgdami imame ieškoti būdų organizmui sustiprinti bei tikimės greito rezultato“, – teigė vaistininkė.

Anot jos, imunitetu rūpintis reikia tada, kai esame sveiki, be to, priemonės, ypač natūralios, rezultatą duoda tik vartojant jas ilgesnį laikotarpį.

„Organizmui reikia laiko sukaupti pakankamą kiekį medžiagų ir vitaminų, kurie ir sustiprina imunitetą. Nuoseklus ir kompleksinis požiūris į sveikatą ne tik duos geresnių rezultatų, bet ir padės sutaupyti, nes prevencija visada kainuoja mažiau nei ligos gydymas, jau nekalbant apie tai, kad taip išlaikome savo gyvenimo kokybę ir darbingumą“, – sakė Ž. Muzikevičiūtė.

Svarbu ir grynas oras, ir rankų higiena

Imuniteto stiprinimas – kompleksiškas procesas, kurį sudaro subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio režimas, žalingų įpročių atsisakymas ir streso vengimas.

Pasak Ž. Muzikevičiūtės, kartais sudėtinga kardinaliai pakeisti gyvenimo būdą, tačiau verta išsiugdyti bent kelis naujus gerus įpročius. Pavyzdžiui, dažnesnis buvimas gryname ore yra privalomas norintiems džiaugtis stipriu imunitetu. Tai leidžia organizmui prisitaikyti prie metų laikų kaitos ir mažina susirgimo galimybes.

„Norint išvengti peršalimo ligų svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas“, – patarimais dalinosi „Camelia“ vaistininkė.

Taip pat reikėtų nepamiršti laiko poilsiui ir laikytis dienos režimo. Tamsiuoju metų laiku rekomenduojama išmiegoti bent 8 valandas per parą, nes chroniškas miego trūkumas organizmui sukelia stresą ir dėl to krenta žmogaus darbingumas, o ilgainiui netgi trumpėja gyvenimo trukmė.

Nesirūpinant savimi vien papildai nepadės

Pasak Ž. Muzikevičiūtės, pripratus gyventi pagal imuniteto stiprinimo proceso taisykles, rekomenduojama pasirūpinti ir įvairiais vitaminais, mikroelementais, imuninę sistemą stiprinančiais maisto papildais: „Žinoma, jeigu organizmas yra nualintas ir juo nuolatos nėra tinkamai rūpinamasi, vitaminai ar papildai negelbės. Ypač jei žmogus chaotiškai puls gerti draugų ar artimųjų rekomenduotus vitaminus. Specialisto pagalba, kurią gali suteikti tik vaistininkas arba gydytojas, siekiant efektyvaus organizmo stiprinimo būtina“.

Nors daugelis mano, jog žiema – tinkamiausias česnakų valgymo ir imbierinės arbatos gėrimo laikas, tačiau prieš vartojant didelius šių produktų kiekius taip pat reikia įvertinti organizmo būseną: ar nėra kraujavimo pavojaus virškinimo trakte, ar nėra sumažėjęs kraujo krešėjimas, artimiausiu metu numatomų operacijų, skrandžio ar žarnyno uždegimų, tulžies pūslės ligų.

„Neįvertinus šių faktorių užuot padėję organizmui galite ir pakenkti. Kai kuriais atvejais šiuos produktus galite pakeisti spanguolėmis, obuoliais, ežiuolės, kininio kordicepso, priešpienio, bioflavanoidų, gauruotosios unkarijos sudėtyje turinčiais kompleksiniais preparatais, pasižyminčiais organizmui reikalingų vitaminų, mineralų, antioksidantų ir amino rūgščių gausa“, – sako vaistininkė.

Pasak Ž. Muzikevičiūtės, prevencinės priemonės ir organizmo stiprinimas ištisus metus – svarbiausi dalykai, padedantys šaltuoju sezonu išvengti peršalimo ligų ir neišlaidauti vaistams.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų