Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kaip maiste atsiranda maistinių kandžių?

www.lrt.lt | 2014-09-29 14:58:08

Jeigu produktuose radote maistinių kandžių, kreipkitės į prekę pardavusią parduotuvę. Tačiau nemalonus radinys gali būti ne tik parduotuvės, bet ir gamintojo ar net jūsų pačių kaltė. Taip sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė Loreta Mačytė.

Pupos
Redakcijos archyvo nuotr.

LRT Radijo klausytoja teigia nusipirktose manų kruopose radusi kirmėlių ir domisi, kieno tai kaltė – parduotuvės ar gamintojo.

„Įvyko nemalonus dalykas. Nusipirkau manų kruopų, kurios pagamintos Latvijoje. Jose raitosi kirminai. Nežinau, ką tokiu atveju daryti. Čia juk ne parduotuvės kaltė?“ – svarsto klausytoja.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė L. Mačytė tokiu atveju pataria kreiptis į parduotuvės, kurioje įsigyta prekė, administraciją arba Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Pastebėjus, kad nusipirkote nekokybišką produktą, šiuo atveju užterštą kandimis ar kandžių lervomis, reikia tiesiogiai kreiptis į produktą pardavusią parduotuvę“, – teigia specialistė. Žinoma, svarbu turėti pirkimo čekį.

Jeigu pardavėjas atsisakys grąžinti pinigus už nekokybišką prekę, siūloma kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą nemokamu telefonu 8 800 40403.

Pasak pašnekovės, maistinės kandys gyvena mūsų aplinkoje. „Tai gali būti tiek gamintojo neapsižiūrėjimas, tiek netinkamos laikymo sąlygos parduotuvėje“, – tikina L. Mačytė.

Anot jos, kartais dėl tokių nemalonių radinių būna kalti patys pirkėjai.

„Dažnai žmonės nusiperka didesnius kiekius ir juos laiko. Jeigu namuose yra kandžių, jos mėgsta maisto produktus ir labai greitai įsiskverbia pro mažus tarpelius bei prideda kiaušinių į nusipirktus produktus“, – pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė.

Iš parduotuvės parsineštas kruopas, miltus ar riešutus ji rekomenduoja iš karto suberti į sandarius indelius, kad kandys nepatektų iš aplinkos.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kandys
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų