Stovite kosmetikos prekių parduotuvėje, prieš jus pačių įvairiausių priemonių prikrautos lentynos, o galvoje tikra sumaištis: ką rinktis?
Renkamės kremą
Ar gali veido kremo pasirinkimas tapti tikrų tikriausia misija? Sakysite ne, tačiau kai akys raibsta nuo produktų gausos, žvilgsnį traukia įvairiausios reklamos, o spalvoti popierėliai tiesiog rėkte rėkia „Akcija!“, tinkamai pasirinkti darosi painu.
Iš tiesų įsigyti veido odos kremą nėra toks sudėtingas dalykas, jei bent šiek tiek esate susipažinę su pasiūla. Žinoma, susipažinę tai nereiškia, jog keletą kartų per televizorių pamatėte be galo dailaus veido merginą, reklamuojančią odos priežiūros priemones, ir panorote tokia tapti.
Stebuklų nebūna, tad kažko tikėtis iš atkakliai reklamuojamos prekės vargu ar galima.
Tiesa ir draugių, pažįstamų ar kolegių rekomendacijos irgi nėra išeitis. Auksiniai žodžiai: kas tinka vienai, kitai gali visiškai netikti.
Tad kuo kliautis? Profesionalia kosmetologe, visada pasirengusia suteikti naudingų patarimų, atlikti išsamią odos diagnostiką, parinkti kosmetikos procedūras, paruošti odą ir išrinkti tinkamą odos priežiūros kosmetiką namuose.
Odos tipas
Norint teisingai prižiūrėti odą, visų pirma, reikia nustatyti jos tipą. Tai, aišku, galima padaryti ir pačiai namuose.
Galima skirti penkis pagrindinius odos tipus: riebi, mišri (normali), jautri, sausa ir pažeista. Veido odos tipas nustatomas pagal tai, kiek – daug ar mažai – sebumo (riebalų) jūsų oda gamina. Tai lemia genai, mityba, streso lygis, hormonų svyravimai ir net odos priežiūra. Taip pat būtina paminėti, jog odos tipas gali kisti, pavyzdžiui, sulaukus vyresnio amžiaus oda iš mišrios gali tapti sausa.
Kaip tipą nustatyti? Siūlome jums atlikti odos testą, kuris padės. Visų pirma nusiplaukite veidą, nusausinkite jį, tuomet rūkomojo popieriaus gabalėlį priglauskite prie skirtingų veido odos vietų. Jeigu jūsų oda riebi – popierius prilips, įsigers riebalai, ir popierius taps permatomas. Jeigu popierius tvirtais prilips nosies, kaktos, smakro zonoje, jūsų oda mišri. Jeigu popierius nelips visai – turite sausą odą.
Kiekvienas odos tipas pasižymi tam tikromis ypatybėmis, tad reikalauja skirtingos priežiūros.
Riebi oda pasižymi blizgumu, ypač zonoje nuo kaktos iki smakro. Šio tipo odai būdingos išsiplėtusios poros, inkštirų atsiradimas. Tačiau odos riebalų perteklius saugo riebią odą nuo išdžiūvimo, todėl ji rečiau raukšlėjasi.
Mišri (normali) oda. Daugumos moterų oda tokia ir yra (ekspertai teigia, jog iki 70 proc.). Mišri oda rodo, jog oda pasižymi tiek riebios, tiek sausos požymiais. Mišri oda yra lygi, švelni, elastinga, gražios spalvos. Tačiau kartais joje atsiranda nedidelių porų, ypač ant skruostų ir kaktos.
Normalią odą reikėtų prausti vandeniu, periodiškai nušveisti šveitikliu, drėkinti bei maitinti.
Sausa oda. Sukakus 35 metams, oda neretai pasausėja. Šis odos tipų svyravimas pasireiškia dėl hormonų. Sausa oda dažniausiai yra itin plona, švelni, su nedidelėmis poromis, todėl ji lengvai pažeidžiama.
Sausa oda pasižymi pleiskanojimo, raukšlėjimosi bei raudonų dėmių tendencijomis. Sausa oda reikalauja ypatingo dėmesio. Patariama naudoti maitinamuosius kremus bei tonizuojančius preparatus.
Jautri oda. Jeigu jus erzina saulė, tam tikri kosmetikos gaminiuose esantys ingredientai, jei jūsų oda yra linkusi į paraudimus, niežulį, spuoguotumą, jūs tikriausiai turite jautrią odą. Šiuo metu prekyboje galima rasti daug kokybiškos kosmetikos, skirtos jautriai odai prižiūrėti. Ieškokite natūralių bekvapių produktų. Būtina prisiminti, jog šio tipo odą reikia valyti ir tinkamai maitinti.
Pažeista oda. Odą pažeidžia saulė bei senėjimo raukšlės. Būtina naudoti kremus, serumus ir panašius preparatus nuo raukšlių.
Ko reikia odai?
Odos tipą nustatėme, pats metas galvoti apie tai, ko tiksliai trūksta jūsų veido odai. Pavyzdžiui, kremas sausai odai turės daugiau maitinančių savybių nei kiti, nes sausai odai reikia daugiau drėgmės. Kremas riebiai odai – šalins drėgmės perteklių, tačiau tinkamai maitins odą. Mišriai odai skirtas kremas dažniausiai būna universalus.
Jautriai odai geriausiai tiks kremas, kuris yra sukurtas pagal hipoalerginės formulės. Jei turite spuogų, reikėtų pirkti tokį veido kremą, kuris neužkemša porų.
Kremą galite pirkti pagal dienos metą: yra dieninis arba naktinis kremas. Naktiniai kremai paprastai yra riebesni nei dieniniai, nes jų paskirtis yra efektyviai ir giliai drėkinti odą visą naktį.
Be to, visada geriau pirkti to paties gamintojo kremus kompleksiškai, pavyzdžiui, naktinį ir dieninį. Jie paprastai puikiai dera tarpusavyje, papildo vienas kito poveikį.
Dieninis ar naktinis? Abu!
Dieninių kremų receptūros kuriamos odai, kuri dieną patiria stresą: ji pažeidžiama ultravioletinių spindulių, oro taršos, patalpų šildymo ar vėsinimo, drėgmės trūkumo. Dieniniai kremai saugo ne tik nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Kartais jie turi papildomų ingredientų, kurie saugo nuo raukšlių atsiradimo, jas slepia, yra praturtinti pigmentų, kurie dailina veido toną ar spalvą. Pagrindinė ir svarbiausia dieninio kremo paskirtis – drėkinti, maitinti ir saugoti odą visą dieną.
Dieninis kremas yra lengvesnės konsistencijos, gerai susigeria, todėl ant jo patogu tepti pudrą, dažniausiai jis turi apsaugą nuo saulės.
Naktinis kremas dažniausiai būna tirštesnės tekstūros, jo sudėtyje yra daugiau regeneruojančių komponentų.
Gana dažnai dailiosios lyties atstovės mielai naudoja dieninius kremus, tačiau naktinių bijo, nes mano, kad jie kliudo pailsėti odai. Iš tiesų viskas yra kitaip: jeigu priemonė parenkama tinkamai, jeigu buvo atsižvelgta į odos tipą ir kremo sudėtį, oda ir pailsi, ir visiškai atsikuria.
Jeigu turite problemų dėl inkštirų, blyškios veido spalvos, gilių mimikos raukšlių ir raukšlelių, pats tinkamiausias metas jas visas išspręsti yra naktį. Naktinis veido kremas – tai visapusė išvaizdos priežiūra, atsižvelgiant į organizmo bioritmus. Šią veido odos priežiūros priemonę rekomenduojama naudoti toms dailiosios lyties atstovėms, kurios jau sulaukė trisdešimties metų, tuo metu, kai oda tampa plonesnė ir mažiau sutepama natūraliais riebalais.
Tie, kurie tyrinėja bioritmus, tikina, kad pirmą valandą nakties ateina metas, kai vyksta intensyvi ląstelių apykaita, o ketvirtą ryto pagerėja kraujo cirkuliacija, oda geriau sugeria kremą.
Jei kalbėtume apie sausos odos drėkinimą, maitinimą, taip pat ir apie kovą su jos senėjimu, be abejo, naktiniai kremai iš tiesų efektyvūs.
Kadangi veido raumenys naktį nejudrūs ir visiškai atsipalaidavę, regeneracijos procesai vyksta geriau, o papildomas maitinimas tik padeda.
Kadangi pagrindinė naktinio kremo funkcija yra maitinimo, o, kaip visiems turbūt žinoma, maitinamųjų medžiagų molekulės yra didelės ir negreitai susigeria į odą, naktis – palankiausias metas pamaitinti odą vitaminais, mikroelementais, aminorūgštimis ir viskuo, ko jai trūksta.
Naktinis kremas, skirtas sausai odai prižiūrėti, aprūpina papildomu maitinimu ir drėkinimu, taip reikalingu šiam odos tipui. Jis gali padėti išvengti jos šerpetojimo ir nemalonaus tempimo jausmo. Tokios priemonės pasižymi sunkia tekstūra ir didele maitinamųjų medžiagų koncentracija. Jų sudėtyje paprastai būna lecitino, cholesterolio ir vitaminų A, E, D, F.
Keletas praktiškų patarimų
Prieš pirkdamos veido kremą pasikonsultuokite su savo kosmetologe! Tai svarbiausias patarimas ir jis neturėtų būti ignoruojamas. Patinka jums tai ar ne, bet tik kosmetologė arba dermatologas gali duoti profesionalių, vertingų ir naudingų patarimų renkantis odos priežiūros produktus.
Dieninis kremas turi būti tolygus, minkštas, lengvos tekstūros, malonus liesti ir puikiai tepamas ant odos.
Dieninis kremas turi visiškai susigerti į odą. Ant išorinio odos sluoksnio neturi likti jokio kremo pėdsako, jokių likučių. Jeigu jų visgi randasi praėjus nemažai laiko po kremo tepimo, vadinasi, ši priemonė jums netinkama.
Uostykite. Įsivaizduokite, kad su šio kremo kvapu jūs turėsite taikstytis ilgą laiką, kiekvieną dieną, kol baigsite kremo indelį. Jei tokia mintis gąsdina pauosčius kremą, geriau atidėkite jį į šalį ir rinkitės kitą.
Tas pats galioja ir kremo tekstūrai. Jeigu jums nepatinka, kai pirštai liečia kremą, tai kaip jūs ketinate tepti jį ant veido, ypač kasdien?
Išbandykite priemonę. Prieš pirkdamos kremą, pirma jį patepkite ant nedidelio odos ploto, pavyzdžiui, ant rankos, ir įsitikinkite, kad jis jums nesukėlė jokių alerginių reakcijų – niežėjimo, bėrimo, odos jautrumo.