Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Kaip nesusirgti keičiantis orams

taurageszinios.lt | 2013-12-17 10:10:48

Sustiprinti imuninę sistemą padeda miegas, sportas, grynas oras, sveikas ir reguliarus valgymas, daržovės, kuriose gausu vitaminų, ir teigiamos emocijos. Negalavimą palengvina karšti skysčiai, medus, gerklės skalavimas druskos tirpalu, nosies ir namų drėkinimas, poilsis.

Arbata
Genovaitės Privedienės nuotr.

Pajutus pirmuosius peršalimo požymius medikai rekomenduoja likti namie ir sveikti. Nebūtina iškart griebtis vaistų. Įveikti peršalimą gali padėti ir natūralios priemonės: čiobrelių, liepžiedžių, ramunėlių, šeivamedžių, šalavijų ar imbierų šaknų arbata su citrina, arbata su namine uogiene, ežiuolės preparatai, bičių produktai, žuvų taukai, vitaminas C, medumi paskanintas karštas pienas.

Žinoma priemonė nuo užgultos nosies – garų inhaliacijos. Į verdantį vandenį įlašinkite keletą lašų eterinio mentolio arba eukalipto aliejaus, įberkite sausų garstyčių ar raudonųjų pipirų ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, keletą minučių kvėpuokite garais.

Kosint pravartu krūtinę šildyti kruopomis – virtų perlinių ar sorų kruopų kompresais. Į polietileno maišelį ir rankšluostį suvyniotą ką tik išvirtą košę laikykite ant krūtinės, kol atvės. Tinka ir krūtinės šildymas su lupenomis virtomis, sutrintomis bulvėmis.

Apranga ir avalynė turi atitikti oro sąlygas. Tinkamiausia apranga – iš natūralaus pluošto. Patariama nuo drėgmės ypač saugoti kojas.

Dažnas rankų plovimas gali padėti apsisaugoti ne tik nuo per burną patenkančių, bet ir kvėpavimo takais plintančių ligų sukėlėjų, pvz., gripo ir kitų virusų. Ant rankų virusai gali patekti iš kvėpavimo takų (čiaudulio ar kosulio metu, šnypščiant nosį) arba nuo užkrėstų aplinkos daiktų.

Ligų profilaktika – drėgnas grindų ir kitų paviršių valymas. Jis padeda sumažinti sukėlėjų, nusėdusių ant paviršių arba atneštų sergančių asmenų, kiekį. Dulkėse išdžiūvę kai kurių ligų sukėlėjai gali vėl pakilti nuo oro srovių ir užkrėsti patalpose esančius žmones.

Dažnai vėdinkite patalpas. Atvėsus orams daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, todėl, net saugant šilumą, būtina jas išvėdinti. Patalpos, kuriose būna daugiau žmonių, turi būti vėdinamos dažniau. Rekomenduojama skersvėjį sukurti bent 10 min. per dieną, kai patalpoje nėra žmonių.

Peršalus naudinga pabūti natūraliu eteriniu aliejumi iškvėpintame kambaryje. Fitoterapuetai sako – tai neišgydys, bet padės, kad neužsikrėstų vienoje patalpoje su ligoniu esantys sveiki žmonės, kadangi liga prasideda prisidauginus bakterijų, o įkvėpdami aliejų jas apnaikinsime.

Tam reikėtų, pavyzdžiui, virš radiatoriaus pastatyti dubenį su vandeniu, į kurį įlašinta eterinio aliejaus. Indą su aliejumi galima pastatyti ir prie lovos.

Dar vienas paprastas, bet efektyvus būdas – maudantis įlašinti keletą kvapnių lašiukų į vonią. Tada vanduo smarkiau garuoja, o kol išsimaudai, ir prisikvėpuoji.

Bet piktnaudžiauti kvėpinimu taip pat nereikėtų. Kasdien kvėpinti patalpų nepatartina – tai turi būti daroma tikslingai. Ilgainiui eterinis aliejus gali alergizuoti, o jautresniam žmogui net prasidėti astma.

Ir, žinoma, kosėjimo etiketo laikymasis bei artimo kontakto su sloguojančiais, čiaudinčiais žmonėmis vengimas (rekomenduojama bendrauti 1 m atstumu).

taurageszinios.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų