Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Kaip pabusti be kavos? Tai įmanoma

2017-10-23 15:05:23

Dažnas rytą pripratęs pradėti puodeliu kavos, kitaip sunkiai ne tik pabunda, bet ir pradeda dieną. Tačiau jei manote, kad kofeinas – vienintelis būdas prabusti, klystate.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Mankšta geriau nei kava. Tam, kad pažadintumėte kūną, turėtumėte neskubėdama pasirąžyti: ištiesti nugarą, įtempti kojas, rankų raumenis. Galite keletą kartų sugniaužti ir atpalaiduoti rankos kumščius. Iš lėto pradėkite judinti net tik kojas, bet ir rankas, o vėliau ir galvą – pajuskite kiekvieną kūno vietą. Tyrimai rodo, kad fizinių pratimų metu gaminasi hormonas seratoninas, kitaip vadinamas laimės hormonu, todėl pasijuntame žvalesni.

Buvo atliktas tyrimas, kuris įrodė, jog ryte pabusti padeda ne tik kava. Tyrime dalyvavo 18 moterų, kurios skundėsi, jog ryte sunku prabusti ir ilgai nesijaučia žvaliai. Kad įveiktų tai, vienos aukštyn ir žemyn laipiojo laiptais, o kitos gėrė kofeino turinčios kavos.

Paaiškėjo, kad tos, kurios rinkosi lipti laiptais, turėjo daugiau energijos nei tos, kurios gėrė kavą. Taip pat buvo pastebėta, kad po fizinio krūvio energijos kiekis buvo jaučiamas iš karto ir tęsėsi ilgiau, nei toms, kurios gėrė kavą.

Šaltas dušas ryte – vienas geriausių sprendimų, kuriuos galite priimti. Nors šaltas vanduo sukelia drebuliuką, tačiau veikia raminančiai ir grūdinančiai. Kadangi organizmas patiria stresą, dėl organizmo reakcijos į šoką pradedame giliau kvėpuoti, gauname daugiau deguonies, greičiau cirkuliuoja kraujas. Taip pat skaitykite: Kokia jūsų laimingų santykių paslaptis? Šis testas ją atskleis Ką reikia padaryti iki 8 val. ryto, kad jūsų gyvenimas pasikeistų?

Būtent todėl po šalto dušo visą dieną galime jaustis kupinesni energijos, tad tikrai neprireiks net įprasto kofeino dozės, kad pasijustumėte žvalesni.

Vanduo su citrina daro stebuklus. Ryte vietoj kavos puodelio išgerkite vandens su citrina, tai padidins energijos lygį, jausitės žvalesni ir kupini jėgų. Be to, nustatyta, kad citrinų kvapas mažina stresą ir pagerina nuotaiką. Beje, citrinose yra magnio, kuris padeda kovoti su stresu. Būtent todėl citrinos vaisius, padedantis kovoti su stresu. Neslėpkime, kad pirmadieniais dažniausiai streso lygis yra gana aukštas, tad būtinai išgerkite stiklinę vandens su citrina. Nepamirškite pasiūlyti šio gaivaus gėrimo bendradarbiams ar šeimos nariams!

Sveiki pusryčiai – būtinybė. Kas nežino, kad pusryčiai suteikia energijos ir yra bene svarbiausias dienos maistas. Jei nepusryčiaujate ar pusryčiai nepilnaverčiai – tai neteisinga dienos pradžia. Gerai, kai ryte suvalgote omletą su daržovėmis ar tiesiog daržovių su kiaušiniu ar gabaliukais mėsos, avižinių dribsnių košės su razinomis, varškės. Svarbu, kad maistas turėtų baltymų, nes jie suteikia energijos visai dienai.

Į darbą eikite pėstute. Kada paskutinį kartą į darbą ėjote pėstute? Na, gerai, jei jūsų darbas toli nuo namų, nebūtina kulniuoti viso atstumo, tačiau išlipti keliomis stotelėmis anksčiau iš viešojo transporto ar toliau pastatyti mašiną tikrai galite. Žinote, kodėl tai naudinga? Eidami ryte prabusite, pradėsite jaustis žvalesni, ko ir reikia iš pat ryto. O darbe, kai bendradarbiai gurkšnos kavą ir skųsis, kad vis neprabunda, jūs galėsite kibti į darbus visu pajėgumu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas