Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Kaip padidinti testosterono kiekį kraujyje natūraliais būdais?(1)

silutesnaujienos.lt | 2014-09-02 10:16:56

Testosteronas - tai žmogaus organizme esantis hormonas, tiesiogiai veikiantis raumenų augimą. Kaip žinome, testosteronas vadinamas vyriškuoju hormonu. Taigi siūlome 10 būdų, kaip padidinti testosterono kiekį organizme.

Įvairios daržovės
Algirdo Kubaičio nuotr.

Pirmiausia - testosterono privalumai:

teikia energijos;

gerina seksualinį pajėgumą;

mažina širdies nepakankamumo riziką;

skatina raumenų augimą bei kaulų tvirtėjimą.

Štai keletas žingsnių, galinčių Jums padėti pakelti testosterono lygį (kiekį kraujyje) be specialių tablečių arba injekcijų.

Valgykite daugiau sveikųjų riebalų. Jų poveikis testosterono kiekiui organizme įrodytas klinikiniais tyrimais.

Kur yra tų sveikųjų riebalų? Linų sėmenų aliejuje, lašišoje, alyvuogių aliejuje, riešutuose; raudonoje mėsoje, piene, avokade, kiaušinių tryniuose.

Vartokite daugiau produktų, kuriuose yra cinko. Cinkas - tai natūralus būdas sukliudyti jūsų organizmui versti testosteroną estrogenu (moterišku hormonu). Be to, cinkas padeda jau esančiam jūsų kūne estrogenui tapti testosteronu.

Cinko yra sūryje, ruduosiuose ryžiuose, kalakutienoje ir kt. Taip pat galima įsigyti maisto papildų, kuriuose yra daug cinko.

Miegokite pakankamai. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad gerai išsimiegančių žmonių organizmuose testosterono kiekis didesnis nei mažai miegančių organizmuose. Idealiausia miegoti 6-8 valandas kiekvieną naktį. Blogas miego režimas gali sumažinti testosterono kiekį 40 proc.

Vartokite daugiau vitamino C. Savo poveikiu jis gan panašus į cinką, t.y. jis stabdo estrogeno susidarymą ir skatina testosterono gamybą.

Bet kuriuose multivitaminų kompleksuose dažniausiai būna gan daug vitamino C.

Treniruokitės visu pajėgumu. Nesiliausime kartoti, kad sportas - tai sveikata, tačiau viską reikia daryti atsakingai ir mąstant. Varginantis darbas sporto salėje skatina testosterono gamybą milžiniškais kiekiais. Tokie pratimai, kaip pritūpimai, štangos traukimas ar stūmimas - efektyviausi, kadangi dirba didžiausios raumenų grupės.

Venkite alkoholio. Alkoholis mažina organizmo gebėjimą slopinti estrogeną, todėl veikiant alkoholui estrogeno kiekis kraujyje auga, o testosterono - mažėja. Be to, alkoholis šalina iš organizmo cinką.

Venkite greipfrutų. Kaip bebūtų keista, tačiau greipfrutai veikia organizmą panašiai kaip ir alkoholis, tačiau nesitikėkite nuo jų apsvaigti. Valgyti jų daug nėra labai rekomenduotina, nes jie irgi didina estrogeno kiekį organizme.

Vartokite daugiau vitamino A, B, E. Tai būtiniausi vitaminai testosteronui gaminti. Subalansuota mityba, kurioje yra neriebios mėsos, riešutų ir vaisių, aprūpins organizmą visais būtinaisiais ingredientais be jokių maisto papildų, tačiau verta pastebėti, kad gerų vitaminų kursas tikrai bus ne pro šalį.

Numeskite nereikalingus kilogramus. Nereikalingi riebalai skatina estrogeno gamybą. Jeigu Jūs sveriate 30 proc. daugiau jums skirto (idealaus) svorio, apie aukštą testosterono lygį galite nė negalvoti.

Valgykite daug daržovių. Brokoliai, ropės, kopūstai, ridikėliai mažina estrogeno kiekį, todėl, savaime suprantama, padeda pakelti testosterono lygį organizme.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas