Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Kaip pagerinti lytinį gyvenimą

Šaltinis: vlmedicina | 2023-02-13 10:36:29

Visais laikais žmonės domėjosi, kaip galima pagerinti lytinį gyvenimą – jau Antikos laikais kalbėta apie medžiagas, su kurių pagalba galima sužadinti lytinį potraukį ar išspręsti kitas su tuo susijusias problemas. Su Afrodite, meilės ir grožio deive, siejami afrodiziakai tyrinėjami iki šių dienų, tačiau apie seksualines problemas žmonės vis dar gėdijasi kalbėti su gydytoju ar vaistininku.

Moteris sėdi ant lovos šalia gulinčio vyro
Visais laikais žmonės domėjosi, kaip galima pagerinti lytinį gyvenimą / Fotolia.com

Pasak vaistininkės Gabijos Kruopytės, prognozuojama, kad iki 2025-ųjų su erekcijos sutrikimais susidurs daugiau nei 300 milijonų vyrų visame pasaulyje.

„Daugumai pacientų sunku pripažinti, kad susiduria su problemomis lovoje. Pastebime tendenciją, kad pacientams nemalonu kalbėti šia tema, tad neretai į vaistinę užsukusios moterys nori pasikonsultuoti dėl savo vyrų, o pastarieji dėl moterų. Vyrai skundžiasi nesugebėjimu pasiekti ir išlaikyti erekcijos, pakankamos seksualinei veiklai užtikrinti, o moterys ieško pagalbos dėl makšties sausumo, lytinio potraukio sumažėjimo“, – pranešime žiniasklaidai sako ji.

Ragina netylėti ir nelaukti

G. Kruopytė pasakoja, kad pasitaiko situacijų, kai pacientai tiesiog telefono ekrane parodo vieno ar kito vaistinio preparato nuotrauką nenorėdami jokių papildomų klausimų iš vaistininko.

„Svarbu suvokti, kad suprastėjęs lytinis gyvenimas dėl erekcijos sutrikimų, makšties sausumo ar libido sumažėjimo yra sveikatos problema, todėl yra būtina apie tai kalbėti ir ieškoti sveikatos priežiūros specialisto pagalbos. Mano patarimas – pastebėjus šiuos sveikatos sutrikimus, pernelyg ilgai nelaukti ir pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Neretai 5-15 minučių trukmės pokalbis išsprendžia problemas, su kuriomis žmonės gyvena metus ar ilgiau“, – aiškina vaistininkė.

Ji tęsia sakydama, kad dažnai vienos ar kitos sveikatos problemos sprendimas savarankiškai namuose vis tiek galiausiai baigiasi konsultacija su gydytoju ar vaistininku. Nors lytinių santykių problemos yra jautri, dažnai nepatogi tema, moterys visgi konsultuojasi šiek tiek drąsiau nei vyrai – dalijasi tuo, kas pasiteisino, ko nemėgintų antrą sykį.

„Prieš mėnesį vaistinėje apsilankė moteris, kuri patikino, jog sumaišė įprastai naudojamą lubrikantą su vazelino tepalu, skundėsi perštėjimu, niežuliu ir nemaloniais pojūčiais. Šiuo atveju patariau praplovimą specialia priemone, makšties ovules atstatyti tinkamą pH, o kitą kartą rinktis lubrikantus vandens ar silikono pagrindu. Tuo tarpu vyrai nedaugžodžiauja – dažniausiai prašo „mėlynų tablečių“ tariamam draugui“, – dalijasi istorijomis iš vaistinės G, Kruopytė.

Nenuvertinkite psichologinės būsenos

Aistrą lovoje sužadinti gali ne tik fizinis potraukis, bet ir emocinė, socialinė bei psichinė gerovė, tad svarbu, kad žmonės atkreiptų dėmesį į tai, kaip jaučiasi. Vyrai, susidūrę su problemomis lovoje, gali rinktis iš begalės mokslinėje literatūroje nagrinėjamų augalinių ekstraktų, gerinančių lytinį gyvenimą.

„Vienas populiariausių, kurį galima pamatyti įvairių maisto papildų, skirtų vyrams, sudėtyje – peruvinė pipirinė, jos šaknų ekstraktas didina seksualinį potraukį, stiprina reprodukcinę sistemą, gerina vaisingumą, taip pat padeda palaikyti normalią fizinę ir psichinę sveikatą. Taip pat išskirčiau gutaperčinių eukomijų žievės sausąjį ekstraktą, kuris pasižymi uždegimą mažinančiu poveikiu, yra naudojamas erekcijos disfunkcijai mažinti. Tuo tarpu kininių ožerškių vaisių ekstraktas padidina testosterono išsiskyrimą, gerina psichologinę būklę, libido, erekcijos funkciją ir ištvermę. Vartojant maisto papildus nurodytomis dozėmis bent 3 mėnesius ir nepajutus efekto, rekomenduojame kreiptis į gydytoją, kuris galimai paskirs receptinį vaistą erekcijai skatinti“, – vardija „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Visgi yra daug pacientų, kurie atėję į vaistinę ieškoti stebuklingos tabletės fizinei sveikatai ir seksualinei ištvermei nusivilia, kad tokia neegzistuoja, mat dažniau erekcijos disfunkciją lemia būtent psichinės sveikatos sutrikimai ar netinkami gyvenimo būdo įpročiai.

„Svarbu subalansuotas gyvenimo būdas: sveika mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas, bent 6-8 val. miego. Pacientams priminus apie emocinės kilmės erekcijos sutrikimus, dažnas nustemba, kad pirmas vaistininko patarimas yra koreguoti gyvenimo būdą, šalinti streso šaltinius ir kalbėtis su partnere. Ne veltui maisto papildų sudėtyje, kurie turėtų gerinti lytinį gyvenimą, yra ne tik seksualinį potraukį didinančių komponentų, bet ir palaikančių normalią psichologinę būklę“, – atkreipia dėmesį G. Kruopytė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų