Pirmadienis, 2025.04.21
Reklama

Kaip pasidaryti sveikos gilių kavos (1)

Rasa Pekarskienė | 2013-09-26 11:24:09

Ąžuolai jau barsto giles, todėl pats laikas išsvirti sveikos gilių kavos, sako Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė.

Ąžuolo gilė
Ąžuolo gilė / G. Privedienės nuotr.

„Nuo gilių reikia nuimti taurelę ir palaikyti kokią savaitę. Tada atšoka kevalas ir gilės labai gera nusilupa“, – aiškina K. Vaištarienė.

Tada, pasak jos, giles pusę paros reikia palaikyti karštame vandenyje ir paskui tą vandenį išpilti. K. Vaištarienės teigimu, šito nepadarius, dėl taninų, kurių ir taip lieka nemažai, gilių kava būtų aitri.

K. Vaištarienė pasakoja, kad norint pasidaryti gilių kavos, visų pirma reikėtų užvirti švaraus vandens, į jį suberti giles ir pavirti 20 minučių. Po 20 minučių reikia paragauti, ar gilė gerai kramtoma.

„To vandens nenupilkite. Jis labai stiprina organizmą ir turi valomųjų savybių: valo skrandžio, žarnyno gleivinės paviršių, kraujagyslių sieneles. Tiems, kurie viduriuoja, reikėtų turėti gilių kavos arba net ąžuolo žievės – šios priemonės padeda sutvarkyti žarnyną“, – tikina pašnekovė.

K. Vaištarienė sako, kad vanduo, kuriame virė gilės, turi sveikatinamųjų savybių, todėl po ketvirtį stiklinės kiekvieną rytą išgerdavo pati.

Tačiau iš virtų gilių kavos dar nepasidarysime. „Giles reikia sumalti mėsmale, suberti į sviestiniu popieriumi ištiestą skardelę, pašildyti orkaitėje, kad išgaruotų drėgmė. Paskui paskrudinti ir susipilti į maišelius. Jei kas neturi orkaitės, giles galima paruošti sausoje keptuvėje. Drėgmei išgaravus, lieka beveik milteliai“, – aiškina K. Vaištarienė.

Ji dar pataria nusipirkti maltos cikorijos: litrui reikia nepilno šaukšto gilių ir šaukštelio tamsios cikorijos. „Be cikorijos kava būna balzgana. Cikorija labai gerai kasai, nes jos sudėtinė medžiaga inulinas, o ne krakmolas“, – tvirtina K. Vaištarienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų emocijos per šventes: ką dažnai praleidžiame pro akis?
Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau...
Pavojai sode: kaip gelbėtis nuo peršalimų bei alergijų, kas numalšins raumenų skausmą
Prasidėjo sodo ir daržų sezonas – pavasarinei saulei lepinant, skubame darbuotis lauke. Nors pavasarinė šiluma ner...
Per šventes ir atostogas – ženkliai išaugęs kraujo komponentų poreikis
Per šventes įprastai gerokai sumažėja kraujo donorų aktyvumas ir surenkamo kraujo kiekis, nors kraujo komponentų po...
Nemokėkite be pagrindo – ligonių kasos paaiškina pacientų teises
Esminė privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų teisė – gauti geros kokybės medicinos paslaugas, kurių...
Nuovargis, prasta nuotaika ir energijos stygius: ko trūksta organizmui?
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito &n...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų