Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Kaip patekti į senelių globos namus?

www.lrt.lt | 2015-04-20 15:34:50

Socialiniai savivaldybės darbuotojai turi nustatyti, kad žmogui reikalinga ilgalaikė stacionari globa, ir tik tada asmuo gali patekti į senelių namus. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė.

Ramentas
Algirdo Kubaičio asociatyvioji nuotr.

LRT Radijo klausytojai domisi, kokioms sąlygomis galima apsigyventi senelių globos namuose. „Noriu paklausti, kokios yra sąlygos priimant į senelių globos namus, jeigu žmogaus pensija yra 205 EUR“, – domisi klausytoja.

„Kaip pakliūti į senelių namus? Pas mus, Pasvaly, reikia šeimos gydytojo siuntimo, ar visur taip yra?“ – teiraujasi kitas klausytojas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja D. Buivydaitė sako, kad dėl leidimo gyventi senelių globos namuose sprendžia ne šeimos gydytojas, o vietos savivaldybė.

„Visų pirma toks žmogus turi turėti poreikį ilgalaikei stacionariai globai. Tokį poreikį įvertina seniūnijos arba savivaldybės įgaliotieji socialiniai darbuotojai“, – aiškina specialistė.

Pašnekovės teigimu, tam, kad poreikis būtų įvertintas, žmogui pirmiausiai reikia kreiptis į seniūniją arba į savivaldybės socialinės paramos skyrių tam, kad į namus atvyktų socialinis darbuotojas ir įvertintų, ar tikrai tam žmogui reikalinga tokia sudėtinga paslauga. „Gal galima pasiūlyti ir kažkokią paprastesnę – globą namuose ar kitą paslaugą“, – svarsto D. Buivydaitė.

Specialistė tikina, kad nėra jokio skirstymo, kokiomis ligomis turi ar gali sirgti žmogus tam, kad patektų į tokią globos įstaigą. „Bet kokiu atveju vertinamas ir fizinis, ir socialinis savarankiškumas, tų kriterijų yra daug. Pagrindinis – žmogus turi būti iš dalies arba visiškai netekęs savo savarankiškumo“, – tikina pašnekovė.

Gaunama pensija taip pat turi įtakos, nes socialinės globos paslaugos yra mokamos. Pagal Socialinių paslaugų įstatymą už tokias paslaugas mokama 80 proc. asmens pajamų. „Tai tokiu atveju, jeigu pensija yra 205 EUR, klausytoja turėtų mokėti 164 EUR per mėnesį. Kita dalis liktų jai“, – sako pašnekovė.

D. Buivydaitė tikina, kad šeimos gydytojas išrašyti siuntimo į senelių namus negali, mat socialinė globa visų pirma yra socialinė paslauga, o ne sveikatos priežiūros paslauga.

„Bet kokiu atveju šeimos gydytojas negali įvertinti poreikio ir rašyti siuntimo. Čia turbūt kalbama apie pažymas ir dokumentus, kurie reikalingi ketinant patekti į senelių globos namus. Tada taip, šeimos gydytojas ar kitas ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas turi išduoti išrašą iš medicininių dokumentų“, – dėsto specialistė. Minėtas įrašas reikalingas tam, kad būtų aišku, jog žmogus, kuris pateks į globos namus, tuo metu nesirgs ūmiomis užkrečiamomis ar infekcinėmis ligomis.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų