Penktadienis, 2025.04.18
Reklama

Kaip pažadinti odą po žiemos miego?

vlmedicina.lt | 2013-02-25 09:44:01

Ilgus žiemos mėnesius kovojusi su žvarbaus vėjo, temperatūrų skirtumų ir sauso patalpų oro iššūkiais, oda pavargo. Pats metas šio nuovargio atsikratyti ir grąžinti jai sveiką švytėjimą.

Švelniai pamasažuokite veido odą ledo kubeliais - šaltis gerina kraujotaką, pagerėja odos spalva, ji geriau aprūpinama deguonimi. Redakcijos archyvo nuotr.

Pilka, šiurkšti, išsausėjusi ir praradusi gyvybingumą. Raukšlės atrodo ryškesnės ir net makiažas veikiau išryškina odos trūkumus nei juos paslepia. Tai tipiški žiemiško odos nuovargio simptomai. Tačiau skyrus jai šiek tiek papildomo dėmesio, galima grąžinti jai energiją ir sveiką išvaizdą.

Šveitiklio galia

Pirmoji pagalba pavargusiai veido odai – kruopšti šveitimo procedūra. Mūsų oda nuolat atsinaujina – senas, nebegyvas jos ląsteles keičia kitos. Tačiau šiam procesui sulėtėjus, odos paviršiuje ima kauptis negyvų ląstelių sluoksnis, ji praranda spalvą ir spindesį. Kartą per savaitę atliekama veido šveitimo procedūra ne tik grąžins odai švelnumą, bet ir paruoš ją kitiems odos priežiūros etapams: nušveitus odą, kur kas geriau pasisavinamos odos priežiūros priemonės, pavyzdžiui, drėkinamasis kremas ar serumas.

Tiesa, šveitiklį rinktis ir naudoti reikia itin kruopščiai, mat jūsų odai netinkama priemonė gali pridaryti dar daugiau žalos. „Išsausėjusiai odai tinkamiausi švelnūs enziminiai šveitikliai, kurių sudėtyje yra aliejų, glicerino ar keramidų – šveisdami jais odą dar ir papildomai drėkinsite. Jei oda itin jautri, galite išbandyti švelnų šveitiklį – kaukę“, –  pataria „Camelios“ vaistininkė Silvija Zubernienė.

Trys minutės masažui

Suaktyvinkite kraujo ir skysčių apytaką ir oda akimirksniu atrodys žvalesnė ir pailsėjusi. Trumpas veido masažas – lengviausias ir greičiausias būdas tai padaryti.

Pažadinkite odą šalčiu – nusiprauskite šaltu vandeniu arba švelniai pamasažuokite veidą ledo kubeliais. Šaltis gerina kraujotaką, todėl pagerėja odos spalva, ji geriau aprūpinama deguonimi ir kitomis reikalingomis medžiagomis.

Papildomai pamasažuokite veidą tepdama kremą. Masažas padės geriau pasisavinti veikliąsias kremo medžiagas, o atliekamas reguliariai padės išsaugoti odos stangrumą. Kremą tepkite kylančiais judesiais iš apačios į viršų. Pradėkite nuo kaktos, paskirstydama jį nuo vidurio į šonus, tuomet tepkite jį nuo smakro vidurio iki skruostų, o nuo nosies – smilkinių link. Galiausiai švelniai patapšnokite visą veidą pirštų galiukais, kad priemonė geriau įsigertų.

Odai naudingas valgiaraštis

Odos būklę stipriai veikia tai, ką valgome, todėl rinkdamiesi vienus ar kitus maisto produktus, galime jai padėti arba pakenkti.

Pavargusiai odai padėsite lengviau atsigauti, jei į savo mitybos racioną įtrauksite daugiau vitamino C turinčių vaisių ir daržovių. Itin naudinga valgyti daugiau pomidorų, brokolių, kivių. O štai retinolio ir kofermento Q10 su maistu gausite, jei dažniau valgysite menkės ar jautienos kepenėles, kiaušinius, riebią žuvį.

Tiesa, visiškai pakankamo kiekio odai svarbių medžiagų vien su maistu negausite, todėl svarbu suderinti tiek mitybą, tiek tinkamas odos priežiūros priemones, kurios nebūtinai turi būti brangios. Svarbiausia – jų sudėtis.

„Camelios“ vaistininkė Silvija Zubernienė odos atgaivinimui pataria rinktis kompleksines priemones, kurių sudėtyje būtų vitamino A, dar vadinamo retinoliu, vitamino C, kofermento Q10. „Retinolis svarbus odos ląstelių susidarymui ir atsinaujinimui, todėl jo pritrūkus, oda papilkėja, suglemba, praranda stangrumą. Kofermentas Q10 – svarbus antioksidantas, lėtinantis senėjimo procesus. Priemonės, kuriose šios veikliosios medžiagos suderintos, skatina kolageno gamybą, todėl oda tampa lygesnė, sulėtinamas raukšlių susidarymo procesas“, – paaiškina vaistininkė.

Energijos odai suteiks ir priemonės su aktyvintu deguonimi. Jis padidina energijos lygį ląstelėse ir skatina odos atsinaujinimo procesus, todėl ji tampa gaivesnė ir skaistesnė.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nuovargis, prasta nuotaika ir energijos stygius: ko trūksta organizmui?
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito &n...
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje veikia Skubios ambulatorinės pagalbos kabinetas
Šių metų sausio 1 d. Vilniuje pradėjo veikti nauja tvarka ūmiai susirgusiems gyventojams. Šeštadieniais nuo 16 iki 22 va...
Geležies trūkumas: apie jį gali išduoti patys keisčiausi simptomai
Pavasarį daugelis žmonių susiduria su nuovargiu, silpnumu ar prasta savijauta, tačiau ne visada supranta tikrąją priežas...
E. sveikatos sistemoje atsidaro daug laikų registruotis pas gydytoją
Šią savaitę įstaigos įpareigotos pasiūlyti pacientams daugiau matomų vizitų laikų, praneša Sveikatos apsaugos ministerij...
Mokslininkai siekia paspartinti skydliaukės vėžio tyrimus
Kai žmogaus skydliaukėje pradeda formuotis auglys, organizmas imasi atsako: nepageidaujamą darinį padengia baltymo kolag...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas