Ketvirtadienis, 2024.11.14
Reklama

Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-10-11 12:30:54

Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilgas ir sudėtingas procesas, todėl delsia kreiptis į gydytojus. Tačiau Senamiesčio klinikos burnos chirurgas Valdas Papečkys ir gydytoja odontologė Dovilė Kanapkaitė sako, jog sparčiai tobulėjant technologijoms prarastus dantis galima atkurti daug greičiau ir paprasčiau. Patyrę specialistai pasakoja apie tai plačiau.

Gydytoja odontologė Dovilė Kanapkaitė
Gydytoja odontologė Dovilė Kanapkaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak Valdo Papečkio, skaitmeninės technologijos iš esmės pakeitė dantų atkūrimo eigą. Jų dėka galima greitai, efektyviai ir be jokio diskomforto pacientui atlikti itin tikslius tyrimus, sudaryti efektyviausią gydymo planą ir užtikrinti maksimaliai kokybišką, ilgaamžį rezultatą.

Ruošiantis implantacijai vietoj įprastos panoraminės nuotraukos pasitelkiama 3D kompiuterinė tomografija. Kompiuterinės tomografijos būdu gaunamas vaizdas yra daug ryškesnis ir leidžia tiksliau įvertinti burnos ertmės struktūras, suplanuoti optimalų gydymą, kontroliuoti jo eigą ir pasiekti geriausius rezultatus. 3D nuotrauka leidžia tiksliai įvertinti dantų ir žandikaulio būklę, kaulo tankį, plotį, aukštį, parinkti tinkamiausius implantus, nustatyti optimaliausią jų sriegimo vietą ir kryptį. Taip daugeliu atvejų išvengiama sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, užtikrinamas greitesnis ir lengvesnis gijimo laikotarpis, mažėja gydymo kaštai. Tikslus dantų implanto pozicionavimas leidžia atlikti ir itin tikslų dantų protezavimą.

Gydytojo teigimu, užtikrinti paprastesnę implantacijos procedūrą padeda ir šiuolaikinių dantų implantų įvairovė. „Dabar implantai gaminami iš stipresnių lydinių, todėl jie gali būti mažesni, siauresni, trumpesni, bet tuo pačiu patikimai atlikti savo funkciją. Didelis implantų pasirinkimas leidžia parinkti kiekvienu atveju tinkamiausius, išvengti sunkesnį gijimą lemiančių kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų ir užtikrinti mažiau invazyvų gydymą“, – sako V. Papečkys.

Vienmomentė implantacija dvigubai sutrumpina danties atkūrimo laikotarpį

Nusprendus, kad dantis gydymui netinkamas, jį pašalinus, į jo vietą galima iš karto sriegti implantą, t. y. atlikti vienmomentę implantaciją. Šis metodas leidžia išvengti pjūvių dantenose, sudėtingų kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų, sumažinti komplikacijų riziką.

Atliekant vienmomentę dantų implantaciją sumažėja ne tik chirurginių procedūrų skaičius, bet ir užtikrinamas daug lengvesnis pooperacinis periodas ir trumpesnis implanto prigijimo laikotarpis. Taikant konservatyvųjį metodą, pašalinus dantį, kaulas jo vietoje susiformuoja per 3–4 mėnesius ir tik tada, atkėlus dantenas, galima atlikti implantacijos procedūrą. Dar tiek pat laiko užtrunka implanto prigijimas, ir tik tuomet dantį galima protezuoti. Tuo tarpu atliekant vienmomentę implantaciją, danties atkūrimo laikotarpis sutrumpėja dvigubai.

Dar vienas vienmomentės implantacijos privalumas – geresnis estetinis atkurto danties vaizdas, nes gijimo metu kaulas ir dantenos persitvarko minimaliai. Tai ypatingai svarbu atliekant priekinių dantų implantaciją. Po vienmomentės implantacijos beveik visuomet ant implanto iš karto galima pritvirtinti laikiną dantį, kuris ne tik atrodo labai natūraliai, bet ir prilaiko dantenas gijimo metu, tad jos išlieka savo vietoje.

„Šiuolaikinių technologijų dėka galime paprastai išspręsti net ir itin sudėtingus atvejus. Žinoma, tam labai svarbios ir dantų implantaciją atliekančio gydytojo žinios bei praktinė patirtis, leidžiančios efektyviai panaudoti pažangius skaitmeninius sprendimus ir taip sumažinti papildomų procedūrų poreikį, gydymo kaštus, sklandžiai atlikti dantų implantaciją, užtikrinti lengvesnį gijimą, paprastesnį protezavimą ir atkurto danties ilgaamžiškumą“, – sako patyręs dantų implantacijos specialistas.

Jaučiantiems didelę baimę – gydymas su sedacija

Gydytoja odontologė Dovilė Kanapkaitė sako, jog tam, kad dantų implantacija ir kitos chirurginės procedūros būtų dar komfortiškesnės pacientui, jas galima atlikti taikant sedaciją. Sedacija padeda visiškai atsipalaiduoti net labai jautriems ir didelę baimę jaučiantiems pacientams. Pritaikius šį nejautros būdą, sudėtingas ar ilgai trunkančias chirurgines procedūras galima sklandžiai atlikti ir itin žemą skausmo slenkstį turintiems ar odontologinių procedūrų metu jaučiantiems pykinimą pacientams.

Burnos chirurgas Valdas Papečkys / Asmeninio archyvo nuotr.

Laikinas protezas – vos per keletą dienų

„Mes puikiai suprantame, kokia svarbi žmogui estetiška šypsena, todėl visuomet stengiamės kuo greičiau užfiksuoti laikiną protezą – įprastai jau praėjus keletui dienų po implanto įsriegimo. Laikinam danties protezavimui dažniausiai pakanka 3–4 vizitų, kurių metu atliekame protezo matavimus, aptariame estetinius paciento lūkesčius. Fiksuojant protezą tą pačią savaitę, pacientas išvengia ilgo periodo be dantų, mažėja vizitų skaičius, o svarbiausia – greitai atkuriama kramtymo funkcija bei estetika“, – dar vienu svarbiu privalumu dalinasi D. Kanapkaitė.

Individualus gydymo planas leidžia užtikrinti geriausius rezultatus

Apibendrindamas pokalbį Valdas Papečkys sako, kad pažangios technologijos, šiuolaikinių dantų implantų savybės (išorės ir vidaus dizainas, lydinys, paviršiaus biosuderinamumas) ir kaulo defektų atstatymui naudojamos medžiagos leidžia užtikrinti nuspėjamus dantų implantacijos rezultatus. Tačiau kiekvienas žmogus yra individualus, todėl nėra ir visais atvejais tinkamo sprendimo. „Gerokai sumažinti komplikacijų riziką ir pasiekti geriausių rezultatų galima atidžiai įsiklausius į paciento nusiskundimus, lūkesčius ir parinkus individualų, būtent jam pritaikytą gydymą. Tai visuomet ir stengiamės pasiūlyti kiekvienam dėl dantų atkūrimo besikreipiančiam pacientui. O komandinis darbas ir naudojamos pažangios technologijos leidžia užtikrinti nepriekaištingą atkurtų dantų kokybę, ilgaamžiškumą ir plačias pacientų šypsenas“, – džiaugiasi burnos chirurgas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Lietuvos „Delta Biosciences“ prisijungė prie prestižinės NASA kosmoso sveikatos programos: naujos galimybės
Lietuvos gyvybės mokslų įmonė „Delta Biosciences“ pasiekė svarbų etapą, tapdama pirmąja įmone Europoje, atri...
Kaip išvengti traumų: svarbu ne tik atsargumas, bet ir gyvenimo būdas
Kaip prieš šaltąjį sezoną suskumbame keisti automobilių „batus“, taip turėtume neužmiršti pasirūpinti ir sav...
Aknė – veido odos liga, kurią gydant lengva suklysti: kaip tinkamai ja pasirūpinti?
Aknė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kai dėl padidėjusio sebumo išsiskyrimo ir užsikimšusių porų ant veido, nug...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų