Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Kaip per 15 minučių nustatyti gyvenimo tikslą?

psichika.eu | 2013-08-27 17:19:46

Alan’as Lakein’as, žinomas efektyvios laiko vadybos konsultantas, savo knygoje „How to Get Control of Your Time and Your Life“ (1973) pateikia paprastą būdą kaip išsiaiškinti gyvenimo tikslą. Atsakę viso labo tik į 3 klausimus, jūs sugebėsite geriau save pažinti ir suprasti ko išties norite iš gyvenimo.

Laiptai
© Fotolia.com

Šio pratimo atlikimui prireiks 15 min., trijų švaraus popieriaus lapų, laikrodžio ir rašiklio.

Pirmas klausimas apie gyvenimo tikslus

Paimkite pirmąjį popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje: „Kokie mano gyvenimo tikslai?“. Gyvenimo tikslai, tai, kitaip tariant, tos užduotys ir siekiai, kuriuos sau keliate dabarties metu.

Skirkite tam 2 minutes, surašykite viską, kas ateina į galvą. Stenkitės tai padaryti glaustai, pasitelkdami apibendrinančias frazes ir žodžius, venkite smulkmenų, pamėginkite aprėpti kiek įmanoma daugiau jūsų veiklos ir interesų sferų. Rašykite viską, išlaisvinkite savo vaizduotę, atidėję bet kokį analizavimą ir kritinius vertinimus į šoną.

Praėjus dviems minutėms, skirkite sau papildomai dar 2 minutes ir peržiūrėkite sąrašą, ar tikrai viską surašėte, ar nepraleidote ko svarbaus. Jei įdėmiau pažvelgsite į dabartinį savo gyvenimo būdą, tai gali padėti papildyti tikslus. Pvz., jei skaitote knygas pakeliui į darbą, tai galbūt turite neįsisąmonintą tikslą papildyti savo išsilavinimą ir panašiai.

Antras klausimas apie gyvenimo tikslus

Pirmame lape apie gyvenimo tikslus greičiausiai bus paskubomis surašyti tokie žodžiai, kaip „laimė“, „sėkmė“, „turtas“, „meilė“ ir t.t. Bet kokiu atveju, atsakymai į šį klausimą jau savaime padeda žymiai aiškiau pamatyti savo gyvenimo tikslus.

Paimkite antrą popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje: „Kaip aš norėčiau nugyventi sekančius 3 metus?“.

Skirkite ir šiai užduočiai 2 minutes. Sudarykite savo atsakymų sąrašą. Tada dar 2 minutes analizei, patikslinimams, papildymams.

Trečias klausimas apie gyvenimo tikslus

Imkite trečią popieriaus lapą ir užrašykite jo viršuje klausimą: „Jei dabar sužinočiau, kad lygiai po 6 mėnesių mane nutrenks žaibas ir aš mirsiu, kaip nugyvenčiau šiuos likusius 6 mėnesius?“.

Prieš pradėdami rašyti, žinokite, kad visi su jūsų laidotuvėmis susiję klausimai ir formalumai jau išspręsti, apie tai jums nebereikia galvoti. Sutelkite dėmesį tik į tai, kaip jūs gyvensite tuos likusius 6 mėnesius.

Šiai užduočiai taip pat skiriamos 2 minutės atsakymų rašymui ir 2 minutės pasitikrinimui, papildymui, permąstymui.

Baigę užduotis, skirkite šiek tiek laiko (apie 2 min.) darsyk peržvelgti visus tris atsakymų lapus, palyginkite, paanalizuokite teiginius, ar tarp jų yra kokių nors sąsajų, kaip jie keičiasi ir t.t. Jei manote, kad tam reikia daugiau laiko, skirkite jo daugiau, tiek, kiek tik prireiks.

Galbūt pažvelgę į lapus pastebėsite, kad antro lapo atsakymai yra savotiška tąsa pirmojo, o trečiojo lapo atsakymai yra tarsi pirmų dviejų tąsa. Bet nebūtinai viskas yra taip, daugelio žmonių tikslai gana staigiai keičiasi, kai tik jie susivokia, kad jų gyvenimo laikas ribotas.

Trečias klausimas padeda jums įsisąmoninti tai, ko jūs galėtumėte imtis, jei blaiviu protu pažvelgtumėte į savo gyvenimą. Šio klausimo paskirtis – išryškinti jūsų tikruosius tikslus.

Jei esate patenkinti tuo, kaip gyvenate, tai trečiojo klausimo atsakymai tik patvirtins jūsų gyvenimo būdą: jūs gyvensite toliau nieko nekeisdami. Jei trečiojo lapo atsakymų sąrašas gerokai skiriasi nuo to, kaip jūs gyvenate dabar, tai pats laikas susimąstyti apie permainas.

Šis pratimas – tai puikus jūsų pasitenkinimo gyvenimu indikatorius. Laikas nuo laiko rašykite atsakymus į šiuos tris klausimus naujai, kad geriau suvoktumėte savo tikruosius norus ir teisingai išsikeltumėte savo gyvenimo tikslus.

psichika.eu

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų