Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Kaip spręsti žvairumo problemą, jei tau per trisdešimt

vlmedicina.lt | 2015-05-25 11:50:23

Žvairumas nuo seno yra apipintas daugybės mitų. Vieni sako, kad žvairu galima tapti specialiai žvairuojant akimis, kiti įsitikinę, kad žvairumas – kaip amžinas neišgydomas prakeiksmas, treti mano, jog jei vaikystėje žvairumas nebuvo atstatytas, vilčių jį koreguoti suaugus – nėra. Visi šie mitai yra klaidingi: žinoma, žvairumą atstatyti vaikystėje yra paprasčiau, tačiau ne ką prastesnių rezultatų pasiekiama ir žvairas akis koreguojant suaugusiems.

Žvairumą galima atstatyti visais atvejais

„Pasitaiko pačių įvairiausių atvejų: vieni paveldi ir jau gimsta žvairomis akimis, kitiems žvairumas išsivysto dėl akį judinančių raumenų paralyžiaus, neteisingo jų prisitvirtinimo. Vis dėlto žvairumo priežastis visiškai nedaro įtakos šio regėjimo sutrikimo atstatymui – vienokiomis ar kitokiomis priemonėmis žvairumą galima koreguoti visiems“, – sako akių gydytojas Jūratis Žukauskas.

Pasak J. Žukausko, vaikystėje žvairumas koreguojamas gydomaisiais tikslais – siekiant atstatyti binokulinį matymą. Suaugusiems žvairumo korekcijos operacija dažniausiai būna kosmetinė – siekiant vizualiai gražaus rezultato.

Nesudėtinga operacija

„Yra dvi svarbiausios žvairumo operacijų grupės: akies raumenų veiklą silpninančios ir stiprinančius. Operacijos būdas priklauso nuo akių judinamojo aparato būklės, žvairumo kampo dydžio kurį prieš procedūrą akių patikros metu nustato akių gydytojas. Be to, prieš koreguojant žvairumą individualiai sprendžiama, ar reikia operuoti kelis vienos akies raumenis, ar abiejų akių raumenis“, – pasakoja J. Žukauskas.

Jūratis Žukauskas
Jūratis Žukauskas. „Paper planes“ nuotr.

Pasak mediko, operacijos nereikėtų išsigąsti. Ji taikoma atliekant intraveninę nejautrą, užtrunka iki vienos valandos, o gijimo procesas – trumpas ir nesudėtingas.

„Jei baiminatės darytis operaciją, turėtumėte nusiraminti ir į situaciją pažvelgti kitu kampu. Žvairumo atstatymas padeda susigrąžinti pasitikėjimą savimi, gyventi kokybiškesnį ir laimingesnį gyvenimą, nustoti jaudintis dėl keistai atrodančių akių“, – sako J. Žukauskas.

Žvairumas – paveldimas

Žvairumas kai kuriais atvejais yra paveldimas, tad jei jūs ar jūsų šeimos narys turi žvairas akis, vertėtų susimąstyti apie tai, kad ir jūsų vaikas gali žvairuoti. Vis dėlto net ir paveldimumo atvejais yra taikoma profilaktika žvairumui išvengti.

Norint apsaugoti vaiką nuo galimo žvairumo išsivystymo, būtina reguliariai tikrinti mažojo regėjimą. Po gimimo gimdymo namuose vaikų regėjimas tikrinamas sulaukus mėnesio, trijų mėnesių, pusės ir vienerių metų, vėliau – du kartus per metus, rudenį ir pavasarį. Kuo anksčiau bus pastebėtas potencialus žvairumas, tuo greitesnio gydymo rezultato galima tikėtis.

„Yra ir profilaktinių patarimų, kuriais vadovaudamiesi naujagimį galite apsaugoti nuo žvairumo. Svarbu pasistengti, kad vaikas nežiūrėtų į tiesioginius saulės spindulius, kambarys nebūtų per šviesus, nuolat į akis nespigintų elektros lemputė“, – pataria Jūratis Žukauskas.

Pasak mediko, taip pat reikėtų vengti mažajam rodyti itin mažus daiktus – tai vargina vaiko akis. Patartina žaislus lovelėje kabinti pusės metro ar dar didesniu atstumu nuo vaiko.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: akys, žvairumas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų