Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kaip sumažinti kraujo spaudimą atliekant kvėpavimo pratimus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ | 2017-09-07 15:07:17

Žmonėms, kuriems nuolatos aukštas kraujo spaudimas, kurie geria vaistus, teisingi kvėpavimo pratimai gali padėti sumažinti kraujo spaudimą, ypač ankstyvoje ligos stadijoje. „Tai nereiškia, kad žmogus turi atsisakyti vaistų ir daryti [tik] šiuos pratimus. Tačiau pradinėje [ligos] stadijoje jie gali padėti atsikratyti didėjančio kraujo spaudimo“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigia gydytojas, LSMU profesorius Alvydas Unikauskas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Specialistų teigimu, 9 iš 10 žmonių kvėpuoja netinkamai. Dėl to atsiranda stresas ir kyla kraujo spaudimas.

„Australijos sveikatos mokslininkai sako, kad, norint užkirsti kelią hipertenzijai, padidėjusiam kraujo spaudimui, svarbu laiku išmokti taisyklingai kontroliuoti kvėpavimą“, – sako gyd. A. Unikauskas.

Gydytojo teigimu, kvėpavimo pratimų tyrėjas profesorius Andrew Allenas pabrėžia, kad ryšys tarp širdies veiklos ir kvėpavimo egzistuoja.

„Kvėpavimas ir širdies darbas bei kraujo spaudimas funkciniu požiūriu yra susiję per, taip vadinamą, simpatinę nervų sistemą“, – pasakoja A. Unikauskas.

Simpatinė nervų sistema siunčia nervinius signalus į širdį ir kraujagysles. Pasikeitusi nervinė veikla sukelia didėjantį kraujo spaudimą, jo svyravimus net ir jauniems sveikiems žmonėms. Todėl svarbu išmokti kontroliuoti kvėpavimą kuo anksčiau.

Lėtas kvėpavimas ramina, neaktyvina neuronų, kurie smegenyse jungiasi su emocijų centru. Paviršutinis greitas kvėpavimas sukelia stresą, nes aktyvina neuronus, kurie atsakingi už susijaudinimą.

„Ne tik emocinė būsena veikia kvėpavimą, bet ir kvėpavimas veikia mūsų emocinę būklę“, – atkreipia dėmesį gydytojas A. Unikauskas.

Šių metų gegužę universitetinių tyrimų sveikatos žurnale buvo paskelbti tyrimai, įrodantys kvėpavimo reikšmę kraujo spaudimui.

„Vienas iš jų: 6 lėti įkvėpimai per 30 sekundžių (kiekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas trunka maždaug 5 sekundes) palyginti su paprastu sėdėjimu sumažina viršutinį (sistolinį) kraujo spaudimą nuo 3,4 iki 3,9 vienetų“, – sako gyd. A. Unikauskas.

Gilus, ramus, lėtas kvėpavimas sulėtina širdies ritmą, virškinimą, skatina ramybės būseną.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų