Kinijoje atliktas tyrimas atskleidė netikėtą galimą ryšį tarp Helicobacter pylori infekcijos ir cukrinio diabeto.
Nustatytos ligų sąsajos
Gastroenterologijos klinikoje pacientai buvo tiriami dėl Helicobacter pylori infekcijos, kartu nustatant gliukozės kiekį kraujyje, gliukozės toleranciją, insulino koncentraciją. Tyrime dalyvavo 2070 pacientų.
Nustatytas patikimas ryšys tarp Helicobacter pylori infekcijos ir padidėjusio HBA1C kiekio kraujyje. Pastarasis parametras jautriai rodo gliukozės koncentraciją kraujyje keleto paskutinių mėnesių laikotarpiu.
Taip pat tyrime nustatytas patikimas ryšys tarp 2-ojo tipo cukrinio diabeto ir skrandžio gleivinės kolonizacijos Helicobacter pylori. Vyresniems nei 65 metų asmenims infekcija buvo labai ženkliai susijusi su HBA1C koncentracija, o jaunesniems nei 45 metų – su sumažėjusia insulino sekrecija ir jautrumu insulinui.
Kaip tai paaiškinti?
„Helicobacter pylori mikrobas turi prisitvirtinti prie skrandžio gleivinės ir sugebėti išsilaikyti vietoje, kai aplink viskas juda dėl skrandžio motorikos. Kai yra refliukso liga, sutrikdanti normalią motoriką, mikrobui lengviau išsilaikyti vietoje, o dalis agresyvios skrandžio rūgšties patenka į kasą ir sukelia lėtinį kasos uždegimą, per daugelį metų sukeliantį cukraligę“, - mokslininkų apibūdintą sąsają paaiškino gydytojas endokrinologas Andrej Levinger.
Jo nuomone, klinika ir teorija - skirtingi dalykai: „Tokie baziniai moksliniai tyrimai realiame pasaulyje reikšmės neturi, nes yra daug žmonių, sergančių skrandžio opalige, bet nesergančių cukralige, ir dar daugiau diabetikų, nesergančių opine liga su H. pylori infekcija“.
vlmedicina.lt
Šaltinis
H. pylori Infection Associated with High HbA1c and Type 2 Diabetes. Eur. Journ. Clin Invest. DOI: 10.1111/eci.12124