Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kaip tinkamai pasirūpinti sveikata vėlyvą rudenį ir žiemą?

Šaltinis: vlmedicina | 2021-11-22 12:49:50

Vėlyvas ruduo ir žiema – tikrasis sezoninių ligų metas. Vis dažniau užklumpantis peršalimas, nuovargis, mieguistumas, vangumas ir kitaip suprastėjusi savijauta dažnai trukdo atlikti net visiškai įprastus kasdienius darbus. Ne paslaptis, kad šie pakitimai dažnai yra susiję su mažėjančiu fiziniu aktyvumu, prastesne mityba bei silpstančiu imunitetu. Kaip tinkamai pasirūpinti sveikata šaltuoju metų sezonu, kad išsaugotumėte žvalumą, gerą savijautą, motyvaciją darbui bei laisvalaikio veikloms?

Citrina su imbieru
Šaltuoju sezonu sveiką maitinimosi režimą palaikyti yra lygiai taip pat svarbu kaip ir vasarą / Pranešimo autorių nuotr.

Atlikite profilaktinius sveikatos tyrimus

Natūralu, kad prastėjančią savijautą, mieguistumą ir padidėjusį imlumą sezoninėms ligoms gali lemti įvairių mikroelementų trūkumas organizme bei imuniteto nusilpimas. Konkretų trūkumą gali parodyti išsamūs kraujo tyrimai, kurie padės įvertinti visų organizmo funkcijų būklę. Net jei kurį laiką vartojate jums įprastus maisto papildus, pavyzdžiui, žuvų taukus, vitaminą D ar B grupės papildus, šių medžiagų kiekius taip pat derėtų pasitikrinti profilaktiškai. Organizme susidarantis vitaminų perteklius taip pat gali turėti įtakos jūsų savijautai. Dauguma laboratorijų siūlo specialias tyrimų programas, pritaikytas pagal jūsų amžių ir lytį, tad tam, kad sužinotumėte savo išsamią sveikatos būklę, jums tereikės pasirinkti tinkamą laboratoriją ar kliniką, tyrimo programą ir užsiregistruoti.

Neretai kraujo tyrimo programos, kurios išsamiai įvertina jūsų organizmo būklę kainuoja ne vieną šimtą eurų. Tokiu atveju galite apsvarstyti galimybę už šias paslaugas mokėti dalimis ir pasinaudoti palankiomis paskolos sąlygomis GENERAL FINANCING BANKE. Čia rasite puikias medlizingo sąlygas, todėl pasirūpinti sveikata bus kur kas paprasčiau. Atlikę tyrimus ir gavę tinkamą gydytojo konsultaciją – galėtumėte imtis veiksmų, kurie pagerintų jūsų organizmo būklę ir savijautą.

Mažėjantį fizinį aktyvumą padės palaikyti išmanūs priedai

Ne paslaptis, kad rudeniop akivaizdžiai sumažėja ir fizinis aktyvumas. Ilgesni vakarai, lietingas oras bei nemalonūs vėjai vis dažniau priverčia likti namuose vietoj vakarinės mankštos lauke ar lengvo prasibėgimo parke. Žinoma, rudeniop dauguma sporto entuziastų persikelia į sporto sales bei baseinus – čia sąlygos sportuoti užtikrinamos visus metus. Pirmenybę teikiantys fizinei veiklai gryname ore rudenį gali skirti daugiau laiko pasivaikščiojimams bei žygiams.

Tiesa, ruošiantis tokioms veikloms labai svarbu pasirūpinti tinkama apranga – įsigykite sportinę striukę su patogiu gobtuvu, kuri apsaugos ir nuo lietaus, ir nuo atšiauraus vėjo. Taip pat svarbu ir avalynė – rinkitės neperšlampamą ir šiltą. Tiesa, kartais, net įsigijus aukščiausios kokybės sportinę aprangą, būna nelengva atrasti motyvacijos išeiti laukan į vėlyvo rudens, o tuo labiau - žiemos orą. Palaikyti fizinį aktyvumą ir jaustis gerai gali padėti išmanūs priedai – apyrankės, laikrodžiai bei žingsniamačiai, kurie leis patogiai sekti jūsų veiklos rezultatus. Įjungę priminimo funkciją taip pat nepamiršite reguliariai pajudėti net vakarus leisdami namie, o sustiprėję raumenys leis mėgautis gyvenimu be skausmo bei maudimo jausmo.

Mityba be paslydimų šaltuoju metų laiku

Rudenį bei žiemą gerai savijautai neretai koją pakiša ir mitybos pokyčiai. Leidžiant ilgus vakarus namuose ranka lengviau pakyla užkandžių link, o skanaujant juos žiūrint televizorių ar mėgaujantis geru filmu nė nepajaučiame, kokį kiekį maisto suvartojame. Atminkite, kad šaltuoju sezonu sveiką maitinimosi režimą palaikyti yra lygiai taip pat svarbu kaip ir vasarą. Maitinkitės reguliariai – taip tikrai išvengsite nuolatinio noro užkandžiauti. Jei tarp valgymų vis tiek kyla nenumaldomas noras užkąsti ko nors saldaus ar traškaus, pasirūpinkite sveikais užkandžiais be pridėtinio cukraus ar riebalų - taip jausitės žvalesni ir užkirsite kelią nepageidaujamiems kilogramams.

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų