Penktadienis, 2024.12.20
Reklama

Kaip vaiko trumparegystę išgydyti per naktį?

vlmedicina.lt | 2015-03-12 12:49:49

Vaikų ligos – vienas labiausiai tėvus gąsdinančių ir neraminančių dalykų. Kad ir kaip stengtumėmės apsaugoti savo atžalas, tai ne visada pavyksta, mat šiandieninis pasaulis kupinas sveikatai kenkiančių neišvengiamų dalykų. Vienas jų – kompiuteriai, išmanieji telefonai, televizoriai, planšetės ir kiti nuolat lydintys ekranai, kurie daro itin neigiamą poveikį mūsų regėjimui. Kad ir kaip saugotume savo vaikų akis, ne visada turime galios užkirsti kelią trumparegystei. Vis dėlto šiandieninė medicina siūlo vieną efektingą būdą atstatyti sutrikusį vaikų regėjimą – ortokorekciją.

Regėjimo tikrinimo lenta
Algirdo Kubaičio nuotr.

Priemonė, tinkanti vaikams nuo 10 metų

Kitaip nei lazerinės akių korekcijos, 1960–aisiais JAV atsiradęs praktinės ortokorekcijos metodas dar nėra plačiai žinomas ir naudojamas Lietuvoje. Vis dėlto vaikų sergamumas akių ligomis įrodo, kad metodas yra reikalingas ir mūsų šalyje: Lietuvos Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, 2014–aisiais akių ligos buvo nustatytos ketvirtadaliui vaikų iki 17 metų.

„Pasitaiko nemažai atvejų, kai trumparegystė itin progresuoja dar aštuoniolikos metų nesulaukusiems vaikams ir jaunimui. Tokiame amžiuje lazerinė akių korekcija dar nėra galima, nes jauno žmogaus organizmas dar tik vystosi, bręsta. Būtent tokiose situacijose labiausiai gelbsti ortokorekcija, kuri galima nuo 10 metų“, - sako Vilija Tolutienė, akių klinikos „Lirema“ akių gydytoja.

Ortokorekcijos poveikis – po pirmojo mėnesio

Koreguojant regėjimą ortokorekcijos būdu, vaikams specialius lęšiukus reikia nešioti tik naktį, miego metu. Dieną šių lęšiukų naudoti nereikia, gerai matoma ir be jų. Tai itin svarbu, nes vaikai yra aktyvūs, judrūs, daug skaito, naudojasi kompiuteriniais prietaisais bei sportuoja, tad galėjimas visa tai daryti be akinių ar lęšių padeda jiems jaustis geriau.

Vilija Tolutienė
Vilija Tolutienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Ortokorekcijos veikimo principas – tai specialios geometrinės formos kietų individualiai pritaikytų kontaktinių lęšių nešiojimas miego metu kiekvieną naktį. Šie lęšiai veikia hidrauliškai, pakeisdami ragenos paviršiaus reljefą: jo centras suplokštėja ir pažemėja.

Ortokorekcija sustabdo trumparegystės progresą ar net visiškai ją atstato 80 proc. atvejų. Lęšiukų nešiojimo rezultatas jaučiamas jau po kelių nešiojimo valandų, o vaiko regėjimas maksimaliai pagerėja per pirmą lęšių naudojimo mėnesį. Tiesa, to pasiekti galima tik sąžiningai kiekvieną naktį įsidedant ortokorekcinius lęšius. Jei jie nėra nešiojami, trumparegystė į pradinę padėtį grįžta po kelių dienų.

„Paprastai vaikai miega maždaug 8 valandas per naktį – tokio laiko tarpo visiškai pakanka lęšius nešioti kiekvieno miego metu. Lęšiukai yra parenkami kiekvienam vaikui individualiai, pradžioje naudojant specialų bandomųjų lęšių rinkinį. Įprastai šių lęšių užtenka dvejiems metams, tačiau jei vaikui dar nėra 14 metų, jo akis vis dar auga ir lęšiukus reikėtų keisti kasmet“, - pasakoja V. Tolutienė.

Lęšiai nekelia jokio diskomforto

Šis metodas yra itin tinkamas vaikams ne tik dėl to, kad iki 18 metų kitos trumparegystės atstatymo procedūros nėra galimos, bet ir dėl to, kad šie lęšiukai nekelia jokio diskomforto jausmo.

„Vaikai paprastai pradžioje bijo dėtis lęšiukus, tam prireikia tėvelių pagalbos, mat mažuosius gąsdina pats prisilietimo prie akies, lęšiuko įdėjimo procesas. Tačiau jau po pirmosios procedūros ir nakties su lęšiukais visos baimės išgaruoja – ortokorekciniai lęšiai nekelia jokio diskomforto, miegant jų visai nesijaučia“, - sako V. Tolutienė.

Pasak akių gydytojos, nepaisant to, kad bėgant laikui vaikai ir patys išmoksta įsidėti lęšiukus, šį procesą vis tiek reikėtų prižiūrėti suaugusiesiems. Ortokorekcijos metodas paprastai nekelia jokių komplikacijų, tačiau neteisingai prižiūrint ar naudojant lęšiukus, galimos nedidelės komplikacijos, ragenos pažeidimai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų