Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Kaip vasarą prižiūrėti veido odą?

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-21 12:25:22

Sveikatos ir grožio specialistai primena, kad vasarą veido odai reikalingas intensyvus drėkinimas ir stipri apsauga nuo saulės spindulių. Norint apsaugoti savo veido odą ir vasarą neturėti problemų, reikėtų nepamiršti naudoti konkrečiai veido odai tinkančias priemones ir nenustebti, jeigu oda pakis dėl aktyvaus gyvenimo būdo bei maisto.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

„Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pranešime žiniasklaidai atsako į dažnai užduodamus klausimus apie veido odos priežiūrą vasarą.

– Vasarą veido oda gauna tikrai daug saulės spindulių, ji pradeda pleiskanoti, išryškėja mimikos raukšlės, veide atsiranda mažų dėmelių, ką reikėtų daryti?

– Siūlyčiau pirmiausia švelniai nušveisti odą. Tai galite padaryti užsitepę veido kaukę, kuri suputoja, taip išvalydama ne tik odos paviršių, bet ir giluminius sluoksnius. Kitas efektyvus būdas – naudoti kaukę, kurią trumpam, vos kelioms minutėms, paliekame ant veido ir tada nutriname tarsi trintuku.

Mimikos raukšles prižiūrėkite naudodami regeneruojamąsias priemones. Rekomenduoju naudoti priemones, kuriose yra mikrošvirkštai, iš vidaus užpildantys raukšlę hialurono rūgštimi. Taip mimikos raukšlė tampa mažiau matoma, suminkštėja.

Įprastai verta kasdien laikytis veido priežiūros rutinos – ryte veidą nuprausiame, atgaiviname ją toniku, tuomet problemines vietas tepame serumu ir galiausiai – dieniniu kremu. Vakare, nuvalę makiažo likučius, odą patepame serumu ir naktiniu kremu, kuris drėkina ir maitina.

Jeigu išryškėjo pigmentinės dėmės, siūlyčiau naudoti priemones ir ampules, kuriose yra aukštos koncentracijos vitamino C, jos šviesina ir naikina pigmentines dėmeles.

– Vasarą atsiranda daug strazdanų, veido oda pradeda riebaluotis, nors kitais metų laikais ji dažniausiai yra sausa. Galbūt yra priemonės ar ritualai, kurie padėtų sumažinti riebalų išsiskyrimą?

– Norint sumažinti riebios odos efektą, patarčiau naudoti giluminio poveikio molio kaukes, bet būtinai renkantis tas, kurios nesudžiūsta ir „nesurakina“ veido odos. Verta naudoti matinį efektą suteikiančius kremus, gelius – jų asortimentas platus, jie nedžiovina odos, o priešingai – intensyviai drėkina.

Strazdanos yra jūsų išskirtinumas, mėgaukitės jomis, o jeigu norisi jas laikinai paslėpti, tam puikiai tiks presuota mineralinė pudra. Parinkus jums tinkamą atspalvį, strazdanos nesimatys.

– Mano veido odos tipas - sausa, tačiau vasarą veidas išskiria daugiau riebalų ir ji tampa labai riebi, tai labai matosi ir norisi paslėpti. Ar galima paslėpti į riebumą linkusią odą vasaros metu?

– Rekomenduoju naudoti serumą, kuris yra skirtas riebios odos priežiūrai, jis sutraukia poras, mažina riebalų išsiskyrimą, palieką matinį efektą. Patarčiau naudoti matiškumą suteikiančią emulsiją, kuri turi SPF apsaugą nuo saulės.

– Mano oda vasarą tampa labai sausa, saulės spinduliai dar labiau ją sausiną, turiu nuolat ypač intensyviai drėkinti. Kaip drėkinti odą, kad ji vėl taptų sveika ir švytinti?

– Rekomenduočiau pirmiausia pasidaryti veido odos tyrimą, nustatyti veido odos tipą ir veido odos būseną. Jeigu oda yra dehidratavusi, jai trūksta drėgmės, rekomenduočiau naudoti drėkinamuosius kremus, serumus ir drėkinančią kaukę. Nakčiai patarčiau užsidėti naktinę kaukę, kuri yra serumas, kremas ir kaukė viename. Taip oda bus intensyviai prisotinta drėgmės, putlumo bei suteiks komforto jausmą.

– Po maudymosi ežere ar duše, oda tampa labai sausa ir susitraukusi, labai nemalonus jausmas, todėl turiu intensyviai drėkinti. Kas gali paskatinti drėgmės atsiradimą veido odoje, ką galėčiau daryti?“

– Yra keli etapai. Pirmiausia rekomenduočiau veido odą prausti specialiais prausiamaisiais aliejais, kurie tausoja odą, jos nesausina. Tuomet verta pasirūpinti, kad jūsų odos priežiūros rinkinyje atsirastų emolientas ir jo sudėtyje būtų hialurono rūgšties. Be to, kaip papildomą drėkinimo priemonę kiekvieną kartą po dušo ar maudynių naudokite tam skirtą aliejų, tepkite jį dar ant drėgnos, šiltos odos. Efektas bus žymiai geresnis ir labiau pastebimas.

– Labai greitai įdegu būdama saulėję, todėl jeigu ilgiau esu saulėje mano skruostai kaista ir pradeda raudonuoti. Kas gali padėti numalšinti raudonį ir kokiais būdais apsaugoti jautrią veido odą nuo saulės spindulių?

– Siūlyčiau iš ankstaus ryto pasitepti apsaugą nuo saulės su SPF 50 ir patepti veido odą kas 2 valandas. Tai neturi būti mažas lašelis kremo – kiekis, kurį reikėtų tepti – bent pusė arbatinio šaukštelio vienam kartui. Jeigu būsite saulėje ilgiau, nepamirškite veido odai skirtų jautrumą mažinančių priemonių. Papildomai yra specialios priemonės raudoniui mažinti, kurios saugos ir nuo kapiliarų trūkinėjimo.

– Naudoju SPF apsaugą nuo saulės, tačiau mano oda vis tiek labai išsausėjusi, skilinėja ir yra šiurkšti. Ką kito ar papildomo galima naudoti be SPF apsaugos nuo saulės?

- Prieš SPF apsaugą nuo saulės turinčias priemones papildomai rekomenduočiau tepti giliai drėkinantį serumą, o tik tada drėkinamąjį kremą. Tuomet ant viršaus tepkite apsauginius kremus arba naudokite purškiamas apsaugines priemones. Neapsigaukite naudodami natūralius aliejus, nes jie dar labiau džiovina veido odą, o kremai atvirkščiai – intensyviau drėkina.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų