Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Kaip veikia odą jauninantis aparatas?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-07-20 00:02:02

Klausimas. Kas tai yra E-LIGHT aparatas, kuriuo atliekamos jauninančios procedūros? Kokiu principu jis veikia? Kiek procedūrų reikia matomam efektui pasiekti? Ar yra įrodytas jo poveikis? Marija, 49 m.

Atsako estetinės medicinos centro "Laiko klasė"

© Algirdo Kubaičio asociatyvioji nuotr.

medicinos kosmetologė Monika Launikaitytė

E-light aparatas - tai impulsinės šviesos ir radijo dažnio energijos derinys, skirtas odai stangrinti ir atjauninti, smulkioms raukšlelėms lyginti, pigmentinėms dėmėms šalinti, teleangektazijoms (veido raudoniui) gydyti, odai šviesinti ir skaistinti, nepageidaujamiems plaukams šalinti, spuogams gydyti.

E-light aparatas jungia tris šiuolaikines technologijas: bipoliarinį radijo dažnį, impulsinę didelio intensyvumo šviesą ir kontaktinį odos vėsinimą. Kai šie trys metodai sujungiami vienos procedūros metu, gaunami puikūs rezultatai. Radijo dažniais energija prasiskverbia į vidutinius ir giliuosius odos sluoksnius ir šildo audinius.

Kuo skiriasi visiems gerai žinomas fototerapijos metodas nuo E-light? Fototerapijos (fotoepiliacijos, fotoatjauninimo) metu galingas šviesos energijos srautas veikia odos ląsteles, dėl to ląstelėse sukuriama aukšta temperatūra. Šviesos energija sugeba prasiskverbti į audinius ne daugiau kaip 2-4 mm, taigi paviršinis epidermio sluoksnis stipriai įkaista ir neretai nekvalifikuoti specialistai gali pažeisti odą - ją nudeginti.

Kadangi šviesą sugeria tik ląstelėse esantis pigmentas, tai efektyvus poveikis galimas tik tokioms ląstelėms (ir tik pigmentą turinčiam plaukui). Be to, plauko folikulo gylis yra didesnis nei 2-4 mm, tad fotoepiliacija viso plauko folikulo sunaikinti negali, todėl po kurio laiko plaukas turi galimybę ataugti.

E-light šviesa taip pat veikia fototerapijos principu, bet kombinacijoje su bipoliariniu radijo dažniu sugeba išsklaidyti šiluminę energiją ir pernešti iki 1,5 cm gylio. Dėl to epidermis lieka saugus, o siekiamas rezultatas (sunaikinti plauką, išsiplėtusį kapiliarą ar pigmentinę dėmę) - efektyvesnis.

Dar vienas privalumas - radijo dažnis perneša energiją ir į ląsteles, neturinčias pigmento. Vadinasi, galime šiuo metodu panaikinti nepageidaujamus šviesius plaukus. Procedūros kartojamos kas 3-4 savaitės, kursui vidutiniškai reikia nuo 2 iki 4 procedūrų.

Atjauninimo procedūros atliekamos tik 2 - 3 kartus su 1 mėnesio intervalu, kadangi radijo dažnio poveikis kolageno ir elastino skaiduloms (jos susitraukia į pirmykštę spiralę) bei fibroblastams tęsiasi apie pusę metų po procedūros, todėl visą tą laiką aktyviai vyksta odos atsinaujinimo procesai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: grožis
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų