Sekmadienis, 2024.12.22
Reklama

Kam naudingas ir kaip vartojamas bičių pienelis?

valstietis.lt | 2013-01-08 00:03:59

Klausimas. Girdėjau, kad labai vertingas bičių produktas yra bičių pienelis. Papasakokite plačiau, kam ir kaip jis gali būti vartojamas. Leonardas.

Bitė
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako bitininkas Modestas Žadvydas

Bičių pienelis yra bičių darbininkių tam tikrų liaukų sekretas, kuriuo maitinami bičių motinų vikšreliai. Tai balto perlamutro spalvos, specifinio kvapo ir aitriai rūgštaus skonio drebutinė masė. Natūralus bičių pienelis turi daug hormonų ir vitaminų, 14–15 mikroelementų, 18–22 proc. baltymų, 1,4–4,3 proc. riebalų, 18 proc. sacharozės ir 20 proc. aminorūgščių, reikalingų organizmui normaliai augti. Be to, jis turi baktericidinių savybių ir trukdo daugintis virusams.

Išmokus ilgesnį laiką laikyti iš avilio išimtą bičių pienelį ir ištyrus jo savybes, jį vis plačiau imta taikyti ligų profilaktikai ir gydymui.

Bičių pienelis vartotinas tik gydytojui rekomendavus. Jis gali būti skiriamas po operacijų ir gimdymo, gausiai nukraujavus, organizmui stiprinti, gydant virškinimo sutrikimus, bronchinę astmą, šlapimo nelaikymą, depresiją, nutukimą. Bičių pienelio negalima vartoti žmonėms, sergantiems antinksčių ir ūmiomis vidaus organų ligomis ar paūmėjus lėtinėms ligoms.

Liaudies medicina bičių pienelį pataria naudoti kur kas plačiau nei mokslinė. Bičių pieneliu nuo seno buvo gerinama atmintis, mažinamas cholesterolio kiekis kraujyje, stabdomas kai kurių piktybinių auglių vystymasis.

Namų sąlygomis bičių pienelį geriausia laikyti sandariai uždarytame geltono stiklo inde, tamsioje ir vėsioje vietoje. Bičių produktų gamybos specialistai pataria bičių pienelį laikyti sumaišytą su medumi (1 g pienelio, 100 g medaus) arba paruošti 40–45 proc. spiritinį tirpalą (1 g pienelio, 25 g gliukozės miltelių, 100 g degtinės).

Bičių pienelis vartojamas taip: pusė arbatinio šaukštelio bičių pienelio, sumaišyto su medumi ar gliukoze, 3–4 kartus per dieną dedama po liežuviu; 5–10 spiritinio bičių pienelio tirpalo lašų 4 kartus per dieną išgeriama valandą prieš valgį. Vartoti patartina 12–18 dienų.

Prieš vartojant reikia pasitarti su gydytoju.

valstietis.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (3). Jūs dar nebalsavote
(3)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų