Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-12-08 00:02:59

Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.

Operacinė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Naujasis metodas taikomas atliekant cezario pjūvio operaciją (kuomet vaisius ištraukiamas perpjovus priekinę pilvo sieną ir gimdą). Nors ji pasirenkama, kai gimdymas natūraliu būdu yra rizikingesnis už galimas operacijos komplikacijas, kasmet pasaulyje jų atliekama milijonai. Tad vaisiaus vandenų surinkimas yra prieinamas, bet iki šiol neišnaudota galimybė.

„Parodėme, kad naudojantis mūsų prietaisu cezario pjūvio operacijos metu būtų galima surinkti iki 1 litro vaisiaus vandenų. Tai uštruktų vidutiniškai 90 sekundžių, taigi yra visiškai saugu tiek motinai, tiek kūdikiui“, – sakė profesorius Andreas Herbst.

Skysčio surinkimo prietaisas buvo sukurtas naudojant bioinertinį (t.y., netoksišką ir organizme nekintantį) plastiką ir pasitelkus 3D spausdinimo technologijas. Pasiekta tai, kad naujuoju aparatu galima steriliai surinkti didelį kiekį vaisiaus vandenų, iš kurių galima išskirti aukštą terapinį potencialą turinčias – mezenchimines kamienines – ląsteles.

Mezenchiminės kamieninės ląstelės yra suaugusio organizmo kamieninių ląstelių rūšis, pasižyminti nemažu diferenciacijos potencialu: jos gali diferencijuotis į kaulines, kremzlines, raumenines, sausgyslių ir raiščių, odos ir netgi nervines ląsteles. Deja, ląstelių terapijos pritaikomumas iki šiol ribotas dėl sudėtingo pakankamo jų kiekio surinkimo.

„Išnešioto vaisiaus vandenys yra lengvai prieinamas ir neišsenkantis šaltinis, kuris galėtų būti raktu į ląstelių terapijos ir regeneracinės medicinos problemų sprendimą“, – komentavo profesorius Niels-Bjarne Woods.

Svarbu ir tai, jog šiuo atveju kamieninių ląstelių surinkimas nereikalautų atlikti jokios papildomos intervencijos, priešingai nei išskiriant jas iš kaulų čiulpų.

Taigi, tolimieji mokslininkų tikslai yra tokie, kad vaisiaus vandenų surinkimas būtų vykdomas pasauliniu mastu ir kamieninių ląstelių terapija taptų prieinama visiems, kuriems ji yra reikalinga.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų