Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Kas yra agurklė ir kur ją naudoti?

www.lrt.lt | 2014-08-04 10:02:47

Mėlynais žiedais žydinti, agurkais kvepianti agurklė gali būti ne tik prieskonis jūsų patiekalams, bet ir sveikatos šaltinis, teigia žolininkė ir vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė.

Agurklė
Vaistinė agurklė. Jolitos Čiukšytės nuotr.

LRT radijo klausytoja susidomėjo, kaip galima panaudoti agurklę.

„Ar čia vaistinis augalas? Ar čia žolės? Ar salotos? Ir ką reikia naudoti: šaknis, žiedus ar lapus?“ – teiraujasi klausytoja.

Pasak J. Balvočiūtės, vaistinė agurklė yra prieskoninis augalas. „Ji žydi mėlynais žiedais, atrodo gan netvarkingai“, – pasakoja žolininkė.

Šis sultingas augalas, anot jos, gali būti dedamas į šaltibarščius, salotas ir kitus maisto patiekalus, kuriuose tinka ši agurkais kvepianti žolė.

Vaistininkės teigimu, agurklė turi stiprių gydomųjų savybių, skatina regeneracijos procesus.

„Jeigu valgysime lapus arba iš agurklės spausime sultis, tikrai padėsime sau, ypač vyresniame amžiuje, kai retėja kaulai, silpsta sąnariai“, – teigia J. Balvočiūtė.

Taip pat, žolininkės teigimu, agurklę galima susidžiovinti ir žiemą, o labai kosint naudoti bronchams atgaivinti, greičiau pagyti.

Vartojamas, pasak J. Balvočiūtės, yra visas žalias augalas. „Jeigu jis yra ką tik išaugęs geroje dirvoje, ten pakako vandens ir drėgmės ir jis auga vešliai, galima vartoti visą augalą, ypač sultims“, – nurodo vaistininkė.

Žinoma, iš žolinio augalo nepavyks išsispausti daug sulčių, tačiau J. Balvočiūtė teigia, kad vieno valgomojo šaukšto per dieną pakanka, ypač, jeigu jį išgersite rytais.

„Vartoti agurklės šaknis pas mus nėra praktikos. Tačiau aš neabejoju, kad jas galima naudoti vonioms, vonelėms“, – mano specialistė.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas