Pirmadienis, 2024.12.23
Reklama

Kasdieniniai nuodai: cheminės medžiagos namuose, maiste, automobilyje

ekodiena.lt | 2013-02-25 14:25:09

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad kiekvienuose namuose esančios cheminės medžiagos gali sukelti krūties vėžį, astmą, nevaisingumą, apsigimimus, rašo dailymail.co.uk.

Žaislai
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Cheminės medžiagos, esančios grindų dangoje, automobilių prietaisų skydeliuose, kreditinėse kortelėse, net žaisluose, gali kenkti sveikatai.

Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje teigiama, kad gali tekti imtis griežtesnių priemonių, t.y. įvesti draudimus, kad būtų apsaugotos ateities kartos. Sakoma, kad kyla pagrįstų įtarimų, kad cheminė medžiaga, ftalatai, kenkia moterų vaisingumui, yra susijusi su padidėjusiu vaikų sergamumu, įskaitant leukemiją.

Taip pat „įtariamųjų sąraše“ atsidūrė bisfenolis A, kuris aptinkamas daugybėje kasdieninių prekių, pavyzdžiui, skardinėse, akiniuose nuo saulės.

Manoma, kad žmogaus sukurti junginiai „pykstasi“ su natūraliais augimo, vystymosi hormonais. Buvo atlikti tyrimai su gyvūnais, kurie patvirtino, kad gali būti sutrikdyti skydliaukės hormonai, pakenkta smegenims, išsivystyti dėmesio sutrikimų, hiperaktyvumas ar net autizmas.

Išsamių ir ilgamečių tyrimų metu buvo rasta svarių įrodymų, kad prostatos vėžys yra susijęs su žemės ūkio paskirties pesticidais. Prieš dešimt metų Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje buvo daugiau neaiškumų, todėl įrodymai buvo traktuojami kaip „silpni“.

Šių metų Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitos autoriai sako, kad žmonės ir gyvūnai kasdien yra veikiami daugybės junginių, iš kurių dauguma dar net nėra identifikuoti ar tinkamai ištirti ir išnagrinėti.

Kai kurios cheminės medžiagos į mūsų organizmą patenka tiesiog įkvėpus dulkių, kitos – per maistą, kartais net palietus lūpas neplautais pirštais.

ekodiena.lt

logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų