Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pristatyti naujausi biologinių žymenų paieškos metodai, žymenų pritaikymo galimybės lėtinių ligų diagnostikai bei jų panaudojimo galimybės ligos eigos ir gydymo prognozei. Pirmojoje konferencijoje „Lėtinių ligų biožymenys“ (ang.Biomarkers of chronic diseases) dalyvavo Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkai.
LSMU prorektorė profesorė Vaiva Lesauskaitė pastebėjo, kad balandis Universitete tapo tikru darbymečiu: jau įvyko nemažai konferencijų, pristatomi išskirtiniai projektai. Ši konferencija tarsi vainikuoja visą projektų darbą. „Norisi pasidžiaugti, kad pirmoji konferencija sulaukė tokio gausaus dalyvių ir skaitovų skaičiaus. Tikiu, kad ji bus tęstinė. Visada įdomu pasidalyti mintimis su kolegomis, diskutuoti, susipažinti su naujovėmis“, - kalbėjo profesorė.
Prorektorei antrino ir žinomas akademikas profesorius bei šios konferencijos iniciatorius Limas Kupčinskas. „Vienas iš konferencijos tikslų - susipažinti su naujausiais lėtinių ligų diagnostikos moksliniais laimėjimais“, - pažymėjo prof. L. Kupčinskas.
Profesorius išskyrė projektą „MIKRO-RNR kaip biožymenys ankstyvajai ikivėžinių ir vėžinių virškinamojo trakto ligų diagnostikai“. Šio projekto tikslas-nustatyti su vėžiniais procesais siejamų miRNR raiškos profilį sergantiems skrandžio ir storosios žarnos vėžiu ir ikivėžinėmis ligomis žmonėms bei įvertinti miRNR žymenų tinkamumą ankstyvajai ir neinvazinei ligų diagnostikai. Iš viso šiandien bus pristatytišešiolikos mokslininkų darbai.
LSMU informacija