Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Kauno klinikose išgelbėto gimnazisto šeima: „Didžiausias laimėjimas – gera sveikata“

Simona Sabaitytė, Julija Kulik-Dulskienė | 2015-02-13 13:58:31

„Niekada nesusimąstydavau apie donorystės svarbą. Kai viskas vyksta toli nuo tavęs ir tavo šeimos – nesinori mąstyti apie blogus dalykus. Deja, bėda neaplenkė mūsų šeimos ir dabar už tai, kad mūsų sūnus gyvas, galime dėkoti ne tik profesionaliai dirbusiai Kauno klinikų medikų komandai, bet ir kraują dovanojusiems donorams", – savo pasakojimą pradėjo moteris, kurios šeimai visai neseniai teko atlaikyti sunkią kovą už sūnaus gyvybę.

Donorė
Vytauto Budrevičiaus nuotr.

Būklė blogėjo kas valandą

Praėjusių metų gruodžio mėnesį į Kauno klinikų Vaikų priėmimo skyrių buvo atvežtas keturiolikmetis. Jaunuolis pasijuto blogai pamokų metu – skundėsi silpnumu, pagelto jo veido oda. Atlikus tyrimus, nustatyta itin reta liga – autoimuninė hemolizinė anemija. Tai eritrocitų skaičiaus sumažėjimas dėl jų irimo. Kaulų čiulpai nebespėjo atnaujinti eritrocitų kraujyje.

Kaip teigia Kauno klinikų vaikų hematologė gydytoja Sonata Argustaitė, autoimuninė hemolizinė anemija yra itin reta liga. Pasaulinės statistikos duomenimis, tokia anemija pasitaiko tik devyniems iš 100 000 žmonių. Vaikams – dar rečiau.

„Iš pradžių manėme, kad tai nesunki ligos forma ir sūnaus būklė kasdien tik gerės. Deja, ji tik blogėjo. Hemoglobino kiekis nuo 87 g/l per dvi paras pasiekė kritinę 27 g/l ribą. Kraujo perpylimas buvo vienintelė galimybė išgelbėti jo gyvybę“, – prisiminė jaunuolio mama.

Dvylikos donorų kraujas išgelbėjo jaunuolio gyvybę

Procedūros metu vaikinui teko supilti dvylikos itin retos grupės – ketvirtosios, arba AB, – rezus teigiamo donorų kraujo.

„Gyvybės nebūtume išgelbėję, jei pacientas nebūtų gavęs reikiamo kiekio eritrocitų masės“, – teigė gydytoja hematologė S. Argustaitė.

„Už išgelbėtą sūnaus gyvybę norime padėkoti Kauno klinikų Kraujo centro donorams, – kalbėjo jaunuolio mama,– taip pat visai KTU gimnazijos bendruomenei – sužinoję apie mus ištikusią nelaimę vyresni gimnazistai, alumnai, tėvai  ir mokytojai rinkosi Kauno klinikų Kraujo Centre ir dovanojo savo kraujo".

Moteris užsiminė, kad anksčiau kraujo dovanojusi nebuvo, tačiau asmeninė patirtis privertė suvokti kraujo donorystės svarbą. Ir ateityje jaunuolio mama ketina dovanoti kraujo.

„Jaučiuosi kaip sveikas“, – nedvejodamas atsako gimnazistas, paklaustas apie sveikatą. Nors šiuo metu jaunuolio būklė ir stabili, tačiau jis vis dar yra aktyviai stebimas medikų.

„Šiuo metu ligonis aktyviai sekamas atliekant specifinius kraujo tyrimus– ar nėra ligos atkryčio, ar galima baigti gydymą”, – teigė kraujo ligų gydytoja S. Argustaitė.

Keturiolikmetis – gabus mokinys, laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalininkas. Tačiau dalyvauti finale jam sutrukdė liga. Filmavimas vyko kaip tik tada, kai berniuko gyvybei grėsė didžiulis pavojus. Pagerėjus jo sveikatai, laidos kūrybinė grupė atvyko į Kauno klinikų Vaikų ligų skyrių, kur gimnazistui uždavė finalinius klausimus.

„Sūnus pasirodė puikiai, buvo daug šansų laimėti“, – dalinosi įspūdžiais mama.

Tačiau šiandien šeimai didžiausias laimėjimas – gera sūnaus sveikata.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų