Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kauno Perinatologijos centro laukia dideli pokyčiai

vlmedicina.lt | 2015-12-09 09:33:23

LSMU ligoninės Kauno klinikų miestelyje statybos ar remontai – įprastas reiškinys. Šiuo metu atnaujinamos Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikos.

Kauno Perinatologijos centras
Kauno klinikų nuotr.

Šiuo metu klinikoje vyksta remonto darbai, optimizuojama paslaugų teikimo tvarka, reorganizuojamas komandinis darbas su neonatologais. „Mes lygiuojamės į aukščiausio lygio Vakarų šalių gimdymo įstaigas, kuriose gerai jaučiasi tiek karališkų šeimų atstovės, tiek paprastos pacientės“, - vykstančių renovacijų poreikį įvardijo Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.

Kauno klinikose užtikrinamos integruotos sveikatos priežiūros paslaugos ne tik nėščiąjai ir gimdyvei, bet ir naujagimiui. „Mes su kolegomis iš Akušerijos ir ginekologijos klinikos dirbame komandinį darbą, dėl to garantuojame skubiausią pagalbą naujagimiui iš karto po jo gimimo“, – tikina Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė doc. Rasa Tamelienė. Kadangi abi klinikos įsikūrusios viename pastate, renovacijos vyksta iš karto abejose klinikose.

Nepaisant vykstančio remonto ir statybų, darbas Akušerijos ir ginekologijos ir Neonatologijos klinikose nestoja. „Nėščiosios vis dar renkasi mūsų gimdymo įstaigą akušerijos paslaugoms, aktyviai dalyvauja pamokėlėse nėščiosioms, esant reikalui, drąsiai kreipiasi pagalbos į mūsų specialistus“, - džiaugiasi prof. R. Nadišauskienė. Šiais metais gimdymų skaičius Kauno klinikose netgi išaugo, lyginant su 2014-aisiais – iki gruodžio mėnesio priimti 3136 gimdymai. Manoma, kad metų pabaigoje skaičius pasieks ne mažiau 3250.

Šiuo metu remontas vyksta Gimdymo, Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, dėl to jie laikinai perkelti į kitas patalpas. „Džiaugiamės, kad tiek pacientės, tiek klinikos personalas kantriai laukia gerų pasikeitimų, nepaisant laikinų nepatogumų – juk nuo kitų metų nebus modernesnės vietos nei dirbti, nei gimdyti“, - už supratingumą dėkoja klinikos vadovė.

Laikini nepatogumai privertė abi klinikas optimizuoti paslaugas. Po gimdymo moterys išleidžiamos namo kur kas greičiau – vos po paros laiko ligoninėje, po cezario pjūvio operacijos – po 3 parų. Bet kurią savaitės dieną jos gali atvykti į apžiūros kabinetą Kauno klinikų Moterų konsultacijoje arba neonatologo konsultacijai dėl naujagimio būklės ar svorio. Taip pat atsirado galimybė pasikonsultuoti žindymo klausimais ambulatoriškai.

Remonto darbai Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikose vyks iki 2016-ųjų rugpjūčio. Per maždaug metus truksiantį remontą 4 aukštų pastatas bus iš esmės rekonstruotas: atnaujintos gimdymo palatos, Akušerijos ir Ginekologijos skyrių palatos, Neonatologijos klinikos palatos bei Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Po rekonstrukcijos padidės gimdymo palatų skaičius (nuo 7 iki 9), visose bus televizorius, patogūs baldai gimdyvei ir jos artimiesiems, kai kuriose – sukūrinės vonios ar kitos gimdymui palengvinti skirtos priemonės.

Personalo darbo ir poilsio vietos sudarys sąlygas kokybiškesniam ir profesionalesniam darbui. Neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms bus sudarytos dar geresnės sąlygos kengūros priežiūros metodui taikyti – bus pastatyta daugiau patogių fotelių Nujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Kauno klinikų informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų