Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kavos tirščiai - antioksidantų bomba (1)

vlmedicina.lt | 2015-05-22 00:01:20

Mokslininkai pasigilino, kuo mums gali būti naudingi kavos tirščiai. Tai, kas lieka išgėrus puodelį kavos. Tai, ką paprasčiausiai išmetame.

Kava
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Mokslininkai iš Amerikos chemikų bendruomenės ne tik išsamiai ištyrė išgertos kavos tirščius ir aptiko juose milžinišką kiekį antioksidantų, bet ir sugalvojo, kaip iš tų tirščių gauti ekstraktą su didžiausia įmanoma antioksidantų doze. Šį ekstraktą vėliau būtų galima pritaikyti įvairioms kitoms reikmėms. Apie tyrimą rašoma „Journal of Agricultural and Food Chemistry“.

Pirmieji mėgautis kava, ko gero, pradėjo arabai. Kol kava paplito visame pasaulyje, praėjo gana daug gražaus laiko. Ir kava pradėjo garsėti kaip antioksidantų gausus, energijos suteikiantis, kaip vienas populiariausių ir mėgstamiausių gėrimų visame pasaulyje. Tačiau kavos tirščiams didelio dėmesio nebuvo skiriama.

Ir štai amerikiečiai nusprendė pabandyti pritaikyti tris skirtingus metodus tam, kad iš kavos tirščių būtų išskirti antioksidantai. Patikrinus antioksidantų koncentracijas nustatyta, kad vienas metodas yra itin efektyvus.

Paaiškėjo, kad per visą etapą nuo žalios kavos pupelės, jos skrudinimo, malimo iki kavos užplikymo tie antioksidantai išlieka gana atsparūs ir stabilios cheminės jų formos lieka kavos tirščiuose. Panaudojus optimalų ekstrakcijos metodą, tuos antioksidantus nesunkiai galima išskirti ir galiausiai panaudoti kituose maisto produktuose. Kam to reikia? Ogi prisiminkime, kad antioksidantai - it kokios supermedžiagos, kovojančios mūsų organizme su laisvaisiais radikalais, stabdančios senėjimo procesus, padedančios apsisaugoti nuo vėžio ir ultravioletinės spinduliuotės.

Mokslininkai juokauja, kad šis tyrimas turi galutinai įrodyti, jog kava - tik teigiamomis savybėmis sveikatai pasižymintis gėrimas, jei vertinsime jį kartu su kavos tirščiais.

Šaltinis:

De Peña MP, Monente C, Ludwig IA, Irigoyen A, and Cid C. Assessment of Total (Free and Bound) Phenolic Compounds in Spent Coffee Extracts. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 2015.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų