Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Kiaušinių lukštai: kuo jie naudingi mūsų sveikatai?(1)

2017-04-26 14:21:58

Tikriausiai esate ne kartą girdėję apie kiaušinių baltymo ir trynio naudą mūsų sveikatai, tačiau kaip apie jų lukštus? Nors ir daugelis mūsų šiuos lukštus net nepagalvoję išmetame, panašu, kad jie yra gana maistingi.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Kiaušinių lukštus sudaro 98 proc. kalcio karbonato, o viename lukšte yra net 2 gramai kalcio. Kalcis ne vien gerina kaulų ir raumenų sveikatą, tačiau taip pat gali padėti palengvinti rėmens, rūgšties nevirškinimo ir skrandžio problemas.

Sveikatos programėlės „Lifesum“ dietologė Frida Harju pridūrė: „Kiaušinių lukštai yra puikus kalcio šaltinis ir viename lukšte yra beveik dviguba rekomenduojama dienos kalcio dozė. Tyrimai parodė, kad kiaušinių lukštų milteliai gali būti naudingi kaulų sveikatai ir netgi sumažinti osteoporozės skausmą.“

Nors ir kiaušinių lukštų teikiama nauda sveikatai yra neabejotina, vis dėlto Frida Harju pataria jų valgymo vengti: „Kiaušinių lukštai gali turėti bakterijų ir netgi salmonelę, taigi patarčiau kasdieninę kalcio dozę gauti iš kitų šaltinių. Tačiau kiaušinių lukštų milteliai gali būti dedami į gėlių vazonus ir daržus augalams patręšti.“

Vis dėlto, jeigu vis tiek norite įtraukti kiaušinių lukštus į savo mitybą, tuomet turėtumėte įsitikinti, kad jie yra tinkamai paruošti. Be to, dietologė Frida Harju pataria rinktis organiškus kiaušinius.

„Norėdami įsitikinti, kad kiaušiniuose nėra bakterijų, turėtumėte juos pirmiausia išvirti, o paskui apie valandą padžiovinti orkaitėje. Įsitikinkite, kad lukštai yra tinkamai susmulkinti ir tuomet galite juos įberti į vaisių kokteilį arba pabarstyti ant makaronų patiekalų“, - aiškino dietologė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų