Klausimas. Vasario mėnesį patekau į avariją, buvo įtariamas kaklo slankstelio lūžis, darė MRT (c1/c2 panirimas ir dešinio sparninio raiščio plyšimas). 3 mėn. buvau su įtvaru (minkštu), negalėjau visai judinti galvos, kaklo. Dabar jau daug geriau, pasuku mažai į abi puses, bet dažnai vakare skauda kaklas, galva, kartais būna stiprus skausmas ties smilkiniais. Dažnai svaigsta galva, silpna. Atliko pakartotinį MRT. Paskyrė kietą įvarą. Kaip ilgai jį dėvėti - visą dieną ar dalį? Gydytoja šiuo metu išėjo atostogauti, tik šiandien gavau įtvarą. Dar nuo skausmo naudoju „Voltaren akti“, „Ibuprofen“ 600 mg. Ona, 32 m.
Atsako gydytojas neurochirurgas med. Dr. Kęstutis Jacikevičius
Detaliau atsakyti būtų galima tik įvertinus būklę bei pamačius atlikto MRT tyrimo vaizdus. Pagal tai, kas aprašyta, gydymas turėtų būti vaistai nuo skausmo ir galbūt kaklo įtvaras. Manau, imobilizacijos kieta apykakle nauda jau abejotina, tačiau tiksliau tai gali įvertinti tik gydantis gydytojas. Jei skiriama kieta apykaklė - tai reiškia, kad nustatytas arba lūžis, arba išnirimas, kuriam sugyti reikalinga ilga ir stabili imobilizacija. Todėl kietą apykaklę reikia dėvėti visą parą. O aprašyti skausmai bei svaigimo epizodai gali būti ir dėl kaklo traumos, ir dėl ilgalaikės kaklo mobilizacijos.
vlmedicina.lt
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.