Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Kiek kainuotų apyvarpės apipjaustymas?(21)

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-06-23 16:05:19

Klausimas. Norėjau paklausti,  kiek kainuotų varpos apipjaustymas. Gal galite paaiškinti apie šią procedūrą.

 

© Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas urologas-seksologas dr. Mindaugas Danilevičius

Cirkumcizija, arba apipjaustymas, kitaip tariant, apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu,  kaip operacija žinoma jau nuo senovės Egipto laikų.

Žydai ir musulmonai aštuntą gimimo dieną visiems berniukams atlieka apipjaustymą dėl religinių sumetimų. Islamo religijoje berniukai apipjaustomi nuo septynerių iki keturiolikos metų amžiaus, kuomet „tampa“ vyrais. Rutiniškai šios operacijos atliekamos Afrikoje, Australijoje bei JAV. Literatūros duomenimis, Amerikoje iki 1970 metų apie 90 proc. naujagimių būdavo apipjaustomi, tačiau pastaruoju metu šių operacijų skaičius tiek JAV, tiek kitose šalyse mažėja.

Pirmiausia turbūt reikėtų susipažinti su varpos anatomija. Varpos galvutę dengia oda, taip,  kaip akis - akių vokai. Oda yra skirta apsaugoti varpos galvutę nuo dirgiklių bei infekcijos. Svarbu paminėti tai,  jog apyvarpės srityje esančios liaukutės produkuoja antibakterinę medžiagą – smegmą, kuri (nesilaikant higienos) kaupiasi tarp varpos galvutės ir apyvarpės. Čia, besidauginant bakterijoms, vystosi apyvarpės uždegimai. Bėgant laikui susiaurėja apyvarpės anga bei susiformuoja apyvarpės susiaurėjimas (taip vadinama fimozė), kuri ir neleidžia atsmaukti varpos galvutės odos. Tokiu atveju visuomet atsiranda pavojus susirgti parafimoze, kai dėl apyvarpės susiaurėjimo atsmaukta apyvarpė nebegrįžta atgal, spaudžia varpą, dėl to varpa paburksta, joje sutrinka kraujotaka. Kliniškai pacientas pajunta stiprų skausmą, dėl jo dažniausiai atvyksta į ligoninę, kur, jei nepavyksta nusmaukti apyvarpės (atstatyti ją į pradinę padėtį), pacientas skubos tvarka turi būti operuojamas. Taigi tokios pasekmės galimos tais atvejais, jei laiku negydome apyvarpės susiaurėjimo (fimozės).

Priklausomai nuo amžiaus, tarkim, ikimokyklinio amžiaus vaikams fimozė laikoma fiziologine, vėliau, jei apyvarpė neatsismaukia, reikia toki vaiką operuoti. Paprastai 90 proc. trejų metu vaikų apyvarpė atsismaukia, todėl vyresniame amžiuje tik nedidelė dalis pacientų (apie 1 proc. 16-17 metų amžiaus berniukų) yra operuojami esant medicininėms indikacijoms.

Indikacijos operacijai gali buti religinės, higienos sumetimais ar medicininės, tarkim, esant apyvarpės susiaurėjimui (taip pat apsunkintam šlapinimuisi dėl šios priežasties),  kai skausminga erekcija bei lytiniai santykiai dėl per siauro apyvarpės žiedo,  jei nuolat vargina besikartojančios infekcijos, taip pat jei iš apyvarpės odos šlapinantis susiformuoja „balionėlis“.

Kai kurie vyrai šią operaciją sieja su erekcijos nebuvimu, baiminasi jos, tačiau tai klaidingas požiūris. Po operacijos išlieka erekcija, operacija nėra skausminga, kadangi atliekama spinalinėje (nuskausminus „iki pusės“), intraveninėje ar bendrinėje nejautroje. Mūsų praktikoje tam,  kad pacientas nejaustų jokio skausmo, ši operacija atliekama spinalinėje nejautroje. Operacijos metu pašalinama laisvai judanti oda, kuri dengia varpos galvutę. Pastaroji gali būti pašalinama dalinai arba visa, tačiau apie visa tai aptariame su pacientu prieš operaciją.

Po operacijos skausmas nebūna stiprus, tačiau esant reikalui visada leidžiami skausmą malšinantys medikamentai. Pacientas kitą dieną po operacijos gali būti išleidžiamas i namus. Perrišimai atliekami ambulatoriškai, kol sugyja žaizda. Po dušu galima maudytis praėjus 3 dienom nuo operacijos, vonioje - kai sugyja žaizda, tai įvyksta vidutiniškai 10 dienų po operacijos, priklausomai nuo žaizdos gyjimo. Lytiniai santykiai galimi tik po 3 savaičių nuo operacijos.

Ligonių kasos apmoka už šią operaciją, jei pacientas apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir operacija atliekama remiantis medicininėmis indikacijomis. Tačiau jei operacija atliekama higienos sumetimais ar religiniais tikslais, už ją turite mokėti pats, nes už tokias operacijas ligonių kasos neapmoka. Operacija Lietuvoje kainuoja vidutiniškai nuo 750 iki 1282 Lt , nelygu kokioje gydymo įstaigoje atliekama.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (21)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų