Klaipėdoje ant pramoninio objekto stogo sumontuota saulės energijos jėgainė. Per metus ji pagamins tiek elektros energijos, kiek reikia trijų standartinių gyvenamųjų namų poreikiams. Pasak alternatyvios energetikos specialistų, diegti šias pažangias technologijas nėra sudėtinga, tačiau tam trukdo biurokratinės kliūtys.
„Saulės spinduliavimo energija – atsinaujinantis energijos šaltinis, kurio resursai neriboti ir tai nieko nekainuoja. Saulės elektrinės surenka šią energiją ir paverčia ją elektros energija. Namo stogą paversti nedidele elektrine ilgai netrunka. Sumontuoti jėgainę ant stogo Klaipėdoje mums prireikė vos poros dienų. Kur kas daugiau užtruko administraciniai ir biurokratiniai derinimai. Dėl to sugaišome daugiau kaip pusę metų. Pavyzdžiui, Anglijoje ši procedūra trunka vos dieną , dvi, todėl nenuostabu, kad užsienyje šis alternatyvios energijos panaudojimo būdas yra gerokai toliau pažengęs negu mūsų šalyje“ , - pasakojo saulės jėgainę ant stogo Klaipėdoje įrengusios bendrovės „Dymanic Solar“ vadovas Rolandas Juraška. UAB „Dynamic Solar“ - Didžiojoje Britanijoje veiklą padėjusi įmonė, kuri sėkmingai projektus vysto ne tik Danijoje, Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.
Šis novatoriškas projektas bus pristatytas Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP). Parko vadovė džiaugėsi, kad, nors ir mažais žingsniais, alternatyvi energetika Lietuvoje skinasi kelią.
„Saulės energijos potencialas miestuose yra didžiulis. Tai viena pirmaujančių ir perspektyviausių energijos gavybos sričių. Klaipėdos mieste yra didžiulės galimybės išnaudoti stogus alternatyviai energijai gaminti, tačiau reikalingas visuomenės, savivaldos susitelkimas, kad šios technologijos būtų išnaudojamos efektyviau. Tikimės, kad šis pavyzdys paskatins daugiau bendrovių labiau išnaudoti alternatyvius energijos gavybos būdus“ , - iniciatyva džiaugėsi KMTP direktorė Roma Stubrienė.
Ant stogo Klaipėdoje įrengta 28 kw galios jėgainė. Per metus ji turėtų pagaminti apie 28 000 kw energijos. Tiek pakanka metus patenkinti trijų gyvenamųjų namų energijos poreikius.
„Siūlomas produktas išskirtinis, jėgainėje buvo panaudota inovatyvi, šešių diodų saulės energijos technologija. Ji yra efektyvi ir nesant tiesioginiams saulės spinduliams, apniukus. Džiaugiamės, kad vis daugiau lietuvių susidomi alternatyviais būdais energijai gaminti, nes tai ne tik būdas gaminti švarią energiją, bet ir gera investicija. Ši technologija nesudėtinga, ją galima pritaikyti bet kuriam stogui – taip jis greit gali tapti mini elektrine “ , - pasakojo Rolandas Paulauskas, UAB „Dynamic Solar“ plėtros vadovas.
Su šiuo inovatyviu projektu bus galima susipažinti 2012 rugsėjo 14 dieną (penktadienį), Klaipėdos mokslo technologijų parke. Pristatyme dalyvaus UAB „Dynamic Solar“ direktorius Rolandas Juraška, įmonės plėtros vadovas Rolandas Paulauskas, bendrovės, ant kurios pastato stogo sumontuota saulės jėgainė, UAB „Ribenos prekyba“ direktorius Rinaldas Bendikas., mokslininkas A. Paulauskas ir kt.
Laikas: 2012 rugsėjo 14 dieną (penktadienį), 11 val. Vieta: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (H. Manto 84, Klaipėda), didžioji salė (1 aukštas)
Fotoelektra pasaulyje ir Lietuvoje
Tarp
atsinaujinančių energijos šaltinių didžiausią potencialą turi saulės spinduliavimo energija. Jos kiekis, pasiekiąs žemę per 40 minučių, lygus pasaulyje per metus sunaudojamų visų energijos rūšių kiekiui. Fotoelektros (spinduliavimo energija tiesiai verčiama į elektrą) ir šiluminės saulės energijos technologijos ir įrenginiai nekelia aplinkosauginių problemų, neturi judamų dalių, yra ilgaamžiai ir beveik nereikalauja aptarnavimo, todėl patrauklūs vartotojų požiūriu. Dėl šių priežasčių fotoelektros verslas (žaliavų, saulės elementų, jų modulių ir įjungimo į tinklą elektronikos gamyba, instaliavimo verslas, individualios ir į tinklus.
Lietuvoje saulės spinduliavimo vidutinė metinė energija yra apie 1000 kWh/m2 (Europoje pirmaujančios Vokietijos pietuose – 1260 kWh/m2, šiaurėje 970 kWh/m2, Ispanijoje apie 1500 kWh/m2). Taigi, klimatinės sąlygos saulės energetikai Lietuvoje tik šiek tiek blogesnės negu Vokietijoje. Bet geresnės negu Belgijoje , Danijoje ar Didžiojoje Britanijoje.
Saulės elektrinės statomos:
1. Antžeminės
2. Ant lygaus stogo
3. Ant šlaitinio stogo
UAB „Dynamic Solar“ informacija