Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) direktoriumi medicinai tapo prof. dr. Antanas Gulbinas. Jis laimėjo viešąjį konkursą penkerių metų kadencijai ir pareigas pradės eiti nuo rugsėjo 10 dienos.
Iš Klaipėdos kilusį ir ilgą laiką su Kaunu profesinį kelią siejusį A. Gulbiną dirbti Vakarų Lietuvos pacientų labui paskatino atsiradusi unikali galimybė prisidėti prie gimtojo krašto gydymo įstaigos sėkmės bei klestėjimo.
„Mane ypač žavi universiteto ligoninės koncepcija, apjungianti medicinos praktiką, mokslinę veiklą ir naujos kartos medicinos specialistų studijas. Nekantrauju prisidėti prie šių iniciatyvų ir padėti KUL siekti strateginių tikslų. Daugiaprofilinė, akademinė asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti aukščiausios kokybės paslaugas – tokia mano KUL vizija. Čia nuolatos turi būti diegiamos ir puoselėjamos inovacijos, rengiami sveikatos priežiūros specialistai bei plėtojami moksliniai tyrimai. Sveikatos priežiūros paslaugos turi atliepti visų be išimties pacientų lūkesčius, bei būti paremtos šiuolaikiniais mokslo pasiekimais. Džiaugiuosi, kad mano išsilavinimas, patirtis ir vizija atitinka KUL poreikius, kad galėsiu prisidėti prie ligoninės sėkmės“, – savo tikslus įvardijo profesorius.
A.Gulbino prisijungimą prie ligoninės vadovų komandos KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis laiko svariu laimėjimu.
„Tai yra aukščiausio lygio vadovas ir lyderis. Esu įsitikinęs, kad Antano Gulbino sukaupta tiek nacionalinė, tiek tarptautinė akademinė, klinikinė, jaunųjų gydytojų rengimo patirtis reikšmingai prisidės prie ligoninės augimo. Džiaugiuosi stiprėjančia ligoninės vadovų komanda, o profesoriui linkiu kuo didžiausios sėkmės kartu kuriant progresyvią KUL ateitį“, – sako A.Šimaitis.
A.Gulbinas neslepia su entuziazmu sutikęs žinią apie universiteto ligoninės kūrimą Vakarų Lietuvoje, sujungiant kelias sveikatos priežiūros įstaigas. Pasak profesoriaus, KUL tampa trečiuoju stipriu medicinos centru šalyje ir didžiausia pagal veiklos apimtis daugiaprofiline asmens sveikatos priežiūros įstaiga Vakarų Lietuvos regione.
Naujasis KUL direktorius medicinai organizuos ir koordinuos ligoninės veiklą, užtikrins pacientų ištyrimo, gydymo savalaikiškumą bei kokybę, inicijuos ir plėtos moksliniais tyrimais pagrįstų inovacijų kūrimą bei įdiegimą, rūpinsis, kad kaupiama mokslinė patirtis būtų perduodama studentams.
„Vertybės, kuriomis vadovaujuosi ir vadovausiuosi – profesionalumas, sąžiningumas, skaidrumas, pagarba kiekvienam darbuotojui ir kiekvienam pacientui, atvirumas, bendradarbiavimas ir įsiklausymas, akademiškumas, nuolatinis tobulėjimas ir inovatyvumas“, – priduria jis.
A.Gulbinas yra kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgas, taip pat Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) chirurgijos profesorius, kasmet atliekantis daugiau nei 100 kasos, kepenų operacijų, įskaitant kepenų transplantacijas. Jis aktyviai dalyvauja studentų mokyme, rezidentų, doktorantūros ir podoktorantūros studijose.
„Vienas iš didžiausių mano iššūkių bei laimėjimų buvo patirtis Kazachstano tarptautiniame Nazarbajevo vardo universitete. 2019-2021 metais vadovavau šio universiteto Chirurgijos programai bei Rezidentūros komitetui. Šiuo laikotarpiu buvo įkurtos pirmosios Kazachstane tarptautinius reikalavimus atitinkančios penkios rezidentūros programos, kurios integruotos į šalies sveikatos ir edukacijos sistemą. Jose studijavo ar studijuoja daugiau nei 50 rezidentų. Be to vykdžiau Universiteto medicinos centro akademinę integraciją ir transformaciją, buvau atsakingas už penkių klinikinių-akademinių departamentų kūrimą, kurie pradėjo funkcionuoti kaip pilnaverčiai akademiniai centrai. Tuo pat metu buvau išrinktas ir paskirtas Korporatyvinio fondo „University Medical Center" valdybos nariu – Medicinos direktoriaus pavaduotoju. Mano gebėjimas vadovauti tokiems kaitos projektams rodo mano pasirengimą prisiimti sudėtingas direktoriaus medicinai pareigas universiteto ligoninėje“, – reikšmingą patirtį pristatė profesorius.
Prieš 19 metų A. Gulbinas inicijavo ir įkūrė mokslinę Virškinimo sistemos tyrimų laboratoriją, kuriai iki šiol vadovavo. Per šį laikotarpį laboratorija išaugo į daugiau nei 10 mokslininkų vienijantį LSMU padalinį, kuris yra vienas produktyviausių visame universitete.
Profesoriaus mokslinės veiklos rezultatas – daugiau nei 70 mokslinių straipsnių tarptautiniuose žurnaluose su citavimo indeksu. 2019 metais jam kartu su dviem bendraautoriais paskirta Lietuvos mokslo premija Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje.