Silpstanti klausa ir pusiausvyros sutrikimai – pirmieji simptomai, privertę Janiną kreiptis į Kauno klinikų gydytojus. Moteris manė, kad problemą išspręs klausos aparatas. Tačiau po nuodugnių tyrimų paaiškėjo, kad vienintelis sprendimas, galintis sugrąžinti kokybišką gyvenimą, – operacija gama peiliu.
Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Alina Kuzminienė pasakoja, jog moters išsakyti nusiskundimai iš pradžių neaiškumų nekėlė, o daugiau klausimų kilo po nuodugnios apžiūros. „Įtarimą sukėlė dešinės ausies išorinės klausomosios landos forma. Pirmiausiai pagalvojau, kad tai potrauminiai pakitimai, tačiau Janina bet kokią traumos galimybę iš karto paneigė. Tuomet, aptarusios nerimą kėlusius simptomus, su paciente nusprendėme atlikti papildomus tyrimus“.
Gydytojai Janinai atliko išsamius audiologinius, galvos smegenų kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimus. Pastarasis ir atskleidė blogėjančios klausos ir pusiausvyros sutrikimų priežastį – moteriai diagnozuotas galvos smegenų navikas.
„Navikas sparčiai plito link dešinės ausies, todėl nedelsdami turėjome pradėti gydymą. Pacientės būklę ir gydymo galimybes aptarėme kartu su Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Gama peilio centro gydytojais. Daugiadalykėje komandoje nusprendėme, jog gama peilio operacija – vienintelė išeitis, sulėtinanti auglio plitimą, išsaugojanti ponios Janinos klausą ir pagerinanti jos sveikatos būklę“, – teigia dr. A. Kuzminienė.
Šarūno Tamašausko, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojo ir vieno iš Gama peilio centro gydytojų chirurgų teigimu, iki gama peilio procedūrų pradžios onkologinės ligos, pavyzdžiui, galvos smegenų navikai, buvo gydomos apšvitinant visas smegenis.
„Dabar, pasitelkus kompiuterinę tomografiją, magnetinių virpesių spektrogramą arba angiogramą, sudaromas paciento smegenų žemėlapis. Jis perkeliamas į kompiuterinę sistemą, kuri nustato taikinį ir jo koordinates. Pacientui pradedamas gydymas gama spinduliais – jie sveikų audinių nežaloja, nes yra per silpni, o visi susidūrę ligos židinyje atlieka gydymą ląsteliniame lygyje“, – technologijos ypatumus aiškina Š. Tamašauskas.
Pasak gydytojos dr. A. Kuzminienės, po atliktų operacijų Janinos būklė akivaizdžiai pagerėjo – moteris atrodo fiziškai tvirtesnė ir jaučiasi geriau.