Specialistai, o ir daugelis moterų, gali patvirtinti – perimenopauzės metu galvos skausmai tampa dažnesni.
Naujausi tyrimai rodo, kad galvos skausmus įžengus į perimenopauzę lemia daugiau nei 50 proc. sumažėjęs estrogenų kiekis kraujyje.
Perimenopauzė - sunkus periodas, kuriuo hormoniniai svyravimai patys didžiausi, menstruacinis ciklas nereguliarus, o kraujavimo periodai kaitaliojasi su amenorėja (mėnesiniu nebuvimu) nuo dviejų iki vienuolikos mėnesių, kankina nauji, nepatirti simptomai.
Duomenys parodė, kad dažnais galvos skausmais perimenopauzės metus kundžiasi 12,2 proc. moterų. Tai daugiau nei išgyvenančios premenopauzę (8 proc.) ar postmenopauzę (12 proc.). Dešimt ir daugiau dienų per mėnesį pasireiškiantys galvos skausmai sąlyginai buvo vertinami kaip dažni.
Tačiau galvos skausmus perimenopauzės metu lemia ne vien elementari „estrogenų abstinencija“, teigia mokslininkai. Praktika rodo, kad metais užsitęsęs estrogenų deficitas veikia visą kompleksą organizmo biologinių sistemų. Pvz.: kortizolio, reguliuojančio atsaką į stresą, kiekį, limbinę sistemą, atsakingą už emocijas, taip pat ir didžiausio trišakio galvos nervo (n.trigeminus) funkcijas. Jo jautrumas, sumažėjus estrogenų kiekiui, reikšmingai padidėja.
Dažnus galvos skausmus, kuriuos sukelia estrogenų deficitas, galima būtų sėkmingai sumažinti taikant pakaitinę hormonų terapiją, tačiau specialistai įspėja, kad preparatai turi būti tinkamai parinkti. Šiuo atveju labiau tinka natūralūs estrogenai (pleistrai su β-estradioliu), o konjuguoti estrogenai tik pablogins situaciją.
Plačiau:
Head aches Increase During Perimenopause. Medscape. Jun 26, 2014.