Ketvirtadienis, 2025.04.10
Reklama

Kodėl imbierų sultys būna žalios ir kuo juos pakeisti?

www.lrt.lt | 2014-10-13 17:25:37

Imbierų spalva kinta nuo dirvožemio, klimato ar cheminių priemonių, kuriomis jie apdorojami, teigia „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė. Tačiau ji siūlo imbierus pakeisti netgi vertingesniu lietuvišku šakniavaisiu.

Imbieras
Imbieras. Algirdo Kubaičio nuotr.

LRT radijo klausytoja Gabija iš Kauno domisi, kodėl, sutarkavus imbierus, pasirodė žalios sultys.

„Nusipirkau imbiero šaknį, sutarkavau, pasirodė sultys, tačiau jos – žalios spalvos, kaip salotos. Daug metų perku imbierus, jie visada buvo geltonos spalvos. Norėčiau, kad paaiškintumėte, kodėl taip yra“, – prašo klausytoja.

„Žolinčių akademijos“ prezidentė D. Kunčienė sako, kad imbierų spalva gali priklausyti ir nuo veislės bei kilmės vietos.

„Teko daryti eksperimentą namuose. Imbiero šaknis pradėjo leisti daigus, juos įsodinau į vazoną. Paauginusi porą metų bandžiau išsispausti sultis, jos buvo visai kitokio atspalvio ir kvapo nei parduotuvėje pirktų imbierų“, – pasakoja D. Kunčienė. Ji teigia, kad imbierų spalvai ir kvapui daro įtaką ir dirvožemis bei klimato sąlygos.

Spalva, pasak „Žolinčių akademijos“ prezidentės, kitokia gali būti ir dėl apdorojimo priemonių. „Juk transportuojant imbierai vis tiek kažkuo apipurškiami“, – mano pašnekovė.

D. Kunčienė tvirtina dažnai matanti parduotuvėse nukainotų, abejotinos būklės imbierų: pamėlynavusių ar net papelijusių. „Žmonės tokia preke susigundo ir vėliau turi netgi sveikatos problemų“, – tikina specialistė.

Todėl imbierus ji rekomenduoja keisti kitais, Lietuvoje augančiais šakniavaisiais. „Siūlyčiau mūsų vartojimui prikelti krienus. Krieno šaknis gali būti ne tik ne blogesnė, bet net ir geresnė pagalbininkė nei imbierai“, – tvirtina pašnekovė.

Jos teigimu, krieno šaknį taip pat galima sutarkuoti ir išsispausti sultis. „Žinoma, jeigu jūsų virškinimo sistema sveika ir galite naudoti šį šakniavaisį“, – pažymi „Žolinčių akademijos“ prezidentė.

Jei sultys dirgina virškinamąjį traktą, reikėtų naudoti džiovintus krienus ir sušvelninimui sumaišyti juos, pvz., su keptu obuoliu.

„Kai šalta, kurį laiką krienus galima naudoti kasdien. O jeigu dažnai kamuoja kosulys, pasigaminkite krienų, medaus ir spanguolių mišinį. Lietuviški krienai labai tinka imunitetui stiprinti“, – sako D. Kunčienė.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: imbieras, krienai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų