Šeštadienis, 2024.12.21
Reklama

Kodėl žmogus įsielektrina

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2014-07-05 00:02:38

Klausimas. Nuo ko įsielektrina žmogus? Pastebėjau, kad daugiausia įsielektrinu pavasarį. Trenkia prisilietus prie bet ko - glostant katiną gaunu žiežirbų, trenkia mašinos durelės, netgi rakinant duris, šiaušiasi plaukai. Bijau prisiliesti prie metalinių daiktų. Apatinius rūbus nešioju medvilninius, viršutinius taip pat stengiuosi nešioti natūralius. Sintetinių rūbų kaip ir neturiu. Geriu nemažai vaistų, esu labai nervinga, be galo jautri. Gal jautrumą lemia įsielektrinimas? Vilmantė.

 

Albinas Stankus
Albinas Stankus. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Atsako gydytojas neuropatologas, psichofiziologas doc. Albinas Stankus

Statinis elektrinis krūvis renkasi ant kūno paviršiaus ir gali būti dažniausiai dėl išorinių priežasčių ir rečiau dėl vidinių organizmo pakitimų. Išoriniai agentai - tai medžiagos, elektromagnetinis spinduliavimas iš įvairių šaltinių (televizorius, kompiuteris, mobilieji telefonai, netoli esanti elektros pastotė, daug kambaryje elektros pailginimo laidų, mikrobangė, polistireniniai maišeliai). Kambaryje elektros rozetės turi būti įžemintos (trečias laidas turi turėti gerą kontaktą su žeme). Tuo atveju didelis dalis krūvių (neigiamų) nueis į žemę.

Medžiagos, kurios įgyja teigiamus (+) elektros krūvius: sausa žmogaus oda, kailiai, palaidi plaukai, o neigiamus krūvius - kieta guma, auksas, platina, polistirenas, polietilenas, vinilis, teflonas.

Dažnas žmonių skundas žiemą ir vasarą - kad jie kibirkščiuoja prisilietus prie tam tikrų objektų. Tai paprastai sukelia sausa oda, kuri gali tapti labai teigiama (+), ypač kai drabužiai, kurios jie dėvi, yra pagaminti iš poliesterio ir kitų sintetinių medžiagų.

Žmonės, kuriems kaupiasi statinis krūvis, dažnai turi sausą odą ir jiems patariama dėvėti medvilninius drabužius, kurie yra neutralūs. Be to, drėgna oda sumažina krūvio surinkimą. Reikia drėkinti odą ir aplinką (drėgnumą mėgstančios gėlės, paprastai atviri indai, pripildyti vandens). Kambaryje turi būti pakankamai drėgna. Tikrai nesusirinks elektriniai krūviai.

Yra dar viena, vidinė, priežastis. Krūviai gali susidaryti dėl temperatūros skirtumo tarp kūno ir drabužių (piroelektrinis fenomenas), ypač žiemą. Arba kai yra padidėjusi organizmo medžiagų apykaita arba kai dėl sutrikimų organizme susidaro daug oksidantų, kurie turi įvairius krūvius. Patartina prižiūrėti savo medžiagų apykaitą, žarnyną, išsiaiškinti, kodėl yra sausa oda, kodėl mažai prakaituojama.

Visi laukia iš patarimo stebuklingų tablečių. Patariu pavartoti vitaminą E po 400 mg per parą, gal reikia jodo preparatų (jei trūksta jų organizmui). Galima pabandyti 3 proc. vandenilio peroksidą po vieną lašiuką į pusę stiklinės vandens per dieną (jis irgi gamina krūvius, nes išsiskiria atominis deguonis).


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų