Šeštadienis, 2025.04.19
Reklama

Kokia kosmetika yra laikoma sveika ir natūralia?

atraskgrozi.lt | Šaltinis: vlmedicina | 2014-08-22 09:00:03

Didžioji dalis dailiosios lyties atstovių naudoja įvairias kosmetikos priemones. Ypač daug suvartojama dekoratyvinės kosmetikos – anot tyrimų, statistinės moters kosmetikos krepšelyje galima rasti net keliolika skirtingų gaminių.

Kosmetika
ingimage.com nuotr.

Dailiosios lyties atstovės kasdien naudoja dekoratyvią kosmetiką, o norint pasidaryti šventinį makiažą, dekoratyvinės kosmetikos yra sunaudojama dar daugiau. Atsižvelgiant į tai, drąsiai galima teigti, jog kosmetika yra naudojama dažnai ir nemažais kiekiais. Ir nors įprasta manyti, jog kosmetikos priemonių dėka tampame gražesni, dėmesį reikia atkreipti į tai, jog ta pati kosmetika gali daryti ir neigiamą įtaką žmogaus sveikatai, o bėgant laikui – ir išvaizdai. Neigiamas poveikis pasižymi pačiais įvairiausias būdais: oda greičiau sensta, pilkėja, kyla alergijos bei bėrimai, padidėja tikimybė susirgti vėžinėmis ligomis. Kaip matyti, ilgą laiką ir dideliais kiekiais naudojant kosmetikos gaminius, laukia visa puokštė nemalonumų.

Tačiau ar kada pagalvojote apie tai, jog viso to galima išvengti? Neigiamų padarinių, kuriuos gali lemti įprasti kosmetikos gaminiai, išvengsite tuomet, jei juos pakeisite sveika bei natūralia kosmetika. Tačiau šiandien kosmetikos produktų yra pagaminama tiek daug, jog kartais darosi sunku atskirti, kokią kosmetiką verta pirkti. Taigi kokia kosmetika yra laikoma sveika bei natūralia?

Siekiant tai išsiaiškinti, pirmiausia reikia pasidomėti, kokia yra žodžio natūralus reikšmė. Pasirodo, jog šis žodis yra kilęs iš lotynų kalbos. Šiuo žodžiu gali būti apibūdinama viskas, kas egzistuoja gamtoje. Na, o dabar pats metas sužinoti, kokia kosmetika yra laikoma natūralia ir pasidomėti, ar ji iš tiesų turi sąsajų su šiuo žodžiu.

Pasirodo, jog natūrali kosmetika yra tokia kosmetika, kurios sudėtyje nėra žmogaus organizmui kenksmingų medžiagų. Maža to, galima išskirti ir dar vieną natūralios bei sveikos kosmetikos požymį: tokios paskirties kosmetikoje dažniausiai yra daug valgomų arba greitai sugendančių produktų.

Kokia kosmetika yra laikoma natūralia bei sveika, bus geriau suprasti tuo atveju, jei pasidomėsime, iš kokių produktų ji yra gaminama. Vienas pagrindinių tokios kosmetikos komponentų yra aliejai bei ekstraktai (apelsinų, citrinų, obuolių, levandų, bergamočių, rozmarinų, argano, alyvuogių, avokadų, migdolų, lazdyno riešutų, kokosų, rožių, lelijų ir kt.). Dar vienas svarbus komponentas, kuris labai dažnai dedamas į sveikos ir natūralios kosmetikos gaminius, yra medus. Apie puikias šio produkto savybes žinoma nuo seno.

Išskiriamas ir dar vienas (mažiau reikšmingas) natūralios bei sveikos kosmetikos požymis. Paprastai šios kosmetikos gaminiai kainuoja daugiau nei ta kosmetika, kurioje yra gausu cheminių sudedamųjų dalių, galinčių padaryti žmogaus organizmui neigiamą įtaką. Vis dėlto nėra sunku suprasti, kodėl norint įsigyti natūralios bei sveikos kosmetikos tenka sumokėti daugiau nei įprastai – taip yra todėl, kad komponentai, iš kurių yra gaminama ši kosmetika, kainuoja kur kas daugiau, juos sunkiau išgauti ir užauginti.

Taip pat nemaža dalis sveikos bei natūralios kosmetikos yra rankų darbo. Šiai kosmetikai galima priskirti ir greitai gendančias (dažniausiai iš valgomų produktų pagamintas) kaukes, losjonus, kremus, maitinamuosius pienelius ir pan. Reikia pastebėti, jog natūralios kosmetikos gamyba namuose gali tapti puikia alternatyva toms dailiosioms lyties atstovėms, kurios nori naudoti natūralius bei sveikus kosmetikos produktus, neišleisdamos tam daug pinigų.

Geriausia profesionali kosmetika - Babor

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kosmetika
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų emocijos per šventes: ką dažnai praleidžiame pro akis?
Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau...
Pavojai sode: kaip gelbėtis nuo peršalimų bei alergijų, kas numalšins raumenų skausmą
Prasidėjo sodo ir daržų sezonas – pavasarinei saulei lepinant, skubame darbuotis lauke. Nors pavasarinė šiluma ner...
Per šventes ir atostogas – ženkliai išaugęs kraujo komponentų poreikis
Per šventes įprastai gerokai sumažėja kraujo donorų aktyvumas ir surenkamo kraujo kiekis, nors kraujo komponentų po...
Nemokėkite be pagrindo – ligonių kasos paaiškina pacientų teises
Esminė privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų teisė – gauti geros kokybės medicinos paslaugas, kurių...
Nuovargis, prasta nuotaika ir energijos stygius: ko trūksta organizmui?
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito &n...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas