Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kokias kosmetikos priemones būtina turėti keliaujant

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-06-10 00:02:05

Vasara – atostogų metas. Bene, svarbiausias pasiruošimas prieš kelionę – susikrauti lagaminą ir nepamiršti pačių būtiniausių daiktų. Atostogų kosmetikos krepšelis dažniausiai būna itin planuojamas. Tai aktualu ypač skrendantiems tik su rankiniu bagažu, kur įsidėti galima ne daugiau kaip 10 vienetų talpų, kurių tūris neviršija 100 ml, o kur dar taupoma vieta lagamine. Tačiau net ir vykstant į tokią kelionę itin svarbu pasirūpinti savo odos ir kūno priežiūra.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Apsauga nuo saulės – būtina

„Kiekvienas po atostogų svajoja grįžti gražiai įdegęs ir pailsėjęs. Raudonas, sausas ir perštintis veidas – toli gražu neprimins puikių atostogų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamas priemones apsaugai nuo kenksmingų saulės spindulių“, – sako mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurga Juknevičienė. Pasak pašnekovės, geriausia veidui ir kūnui rinktis skirtingas apsaugos priemones. Veido odai su 50 SPF (apsaugos nuo saulės faktoriumi), kūnui tinkama ir su 15-30 SPF.

„Daugelis klausia, ką reiškia tie skaičiai. Šie skaičiai parodo, kiek pasitepus tam tikra priemone prailginate saugų deginimąsi. Pavyzdžiui, jei jautrios ir šviesios odos savininkas būdamas saulėje per 10 minučių parausta, tai pasitepęs priemones su SPF 15, prailgina šį laiką 15 kartų. Su SPF 50 – 50 kartų“. Žinoma, specialistė pataria saulės voniomis mėgautis tik ryte ir vakare, kadangi vidurdienį saulė pati kaitriausia ir pavojingiausia.

Nepamiršti odos ir grįžus iš paplūdimio

„Labai svarbu deramai pasirūpinti oda ir po deginimosi. Rekomenduoju rinktis kūno kremus ir losjonussu pantenoliu ar alijošiumi. Šios veikliosios medžiagos ramina ir drėkina odą“, – teigia  vaistininkė J. Juknevičienė. Pastaruoju metu, ypač vasaros metu, populiarėja terminiai vandenys, kurie ne tik ramina, gydo, mažina raudonį ir drėkina, bet ir atgaivina odą. Karštą vasaros dieną tiesiog akimirksniu nuima odos tempimą. Be to, šie vandenys prisotinti įvairių reikalingų mikroelementų, kurie prarandami besideginat.

Dažniausios klaidos vasarą

Renkantis priemones nuo saulės veido odai labai svarbu atsižvelgti į odos tipą. Jei oda mišri arba riebi – reiktų rinktis lengvesnės tekstūros drėkinantį kremą, sausai odai tinkamesni riebesni, maitinantys kremai. „Nėra klaida ir ant ryte kremu padrėkintos odos tepti apsauginį kremą, tačiau jei oda linkusi į riebumą derėtų nepadauginti priemonės“, – sako specialistė.

Ypač jaunos merginos, kurios turi probleminę odą netgi eidamos į paplūdimį nepamiršta makiažo. Anot J. Juknevičienės, tai viena didžiausių klaidų, kuri gali pabloginti odos būklę dar labiau: „Kreminės ir sausos pudros, skaistalųreiktų vengti. Na, jei jau labai norima maskuoti odos problemas – tuomet galima pasitepti kremu su atspalviu. O blakstienas paryškinti tušu, kuris yra atsparus vandeniui“.

Ne tik priemonės nuo saulės

Keliaujant kalnuose, plaukiant jūroje laivu ar būnant ten, kur vėsesnis oras, svarbu apsaugoti odą nuo vėjo. Čia, anot J. Juknevičienė, reiktų rinktis riebesnes maitinančias priemones. „Tiek šiltuose kraštuose, tiek ten kur vėsiau reikia nepamiršti lūpų. Kas nori, jog atostogų nuotaiką sugadintų ir vėl užpuolęs herpis? Kurortai dažnai būna šio viruso šaltiniai, tad tikrai būtų naudinga pasirinkti lūpų balzamą su veikliosiomis medžiagomis, stiprinančiomis žmogaus imunitetą. Be to, ši priemonė drėkins lūpas ir neleis joms išsausėti nuo saulės“, – pokalbį užbaigia  vaistininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų