Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Kokios yra moterų žolės ir kuo jos naudingos

Rasa Pekarskienė | 2014-01-20 12:03:59

Moteriškus negalavimus padės įveikti moterų žolelės – rasakila ir kraujažolė, sako sveikos gyvensenos ir vaistažolių žinovė Nijolė Degutienė. Anot jos, abi šios vaistažolės moterims gali ypač padėti tuomet, kai kamuoja menstruacijų sutrikimai.

Rasakila
Rasakila. Genovaitės Privedienės nuotr.

„Kai vargina menstruacijų sutrikimai, klimakteriniai negalavimai ar skauda apatinę pilvo dalį, patariama vartoti rasakilą kartu su kraujažole“, – teigia N. Degutienė.

„Žolių žolė“ padeda ir po gimdymo

Pasak vaistažolių žinovės, erškėtinių augalų genčiai priklausanti rasakila yra „žolių žolė“ ir „moterų žolė“. Ji esą puikiai reguliuoja ir teigiamai veikia būtent moterų organizmo funkcijas.

„Ji taip pat padeda po gimdymo ar gresiant persileidimui, stiprina gimdos raiščius. Moterys gali gerti rasakilos arbatą jau nuo trečiojo nėštumo mėnesio. Reikėtų išgerti keturis puodelius per dieną“, – sako N. Degutienė.

Anot jos, prie moterų vaistažolių priskiriama ir kraujažolė, kuri tinka įvairaus amžiaus moterims. „Kraujažolė – labai gerai veikia moters mažojo dubens organus, [...] panaikina klimakterinio periodo baisumus“, – aiškina natūraliosios medicinos atstovė.

Ji sako, kad paprastųjų žolelių paruošimas nesudėtingas – vieną arbatinį šaukštelį džiovintų vaistažolių reikėtų užpilti ketvirčiu litro vandens. Visas žolių arbatas specialistė rekomenduoja gerti pusę valandos prieš valgį. „Per tiek laiko organizmas įsisavina visas būtinas medžiagas. Galima gerti ir pora valandų po valgio, jei nevalgėte „sunkaus“ maisto, bet geriau – prieš“, – pataria N. Degutienė.

Kraujažolė
Kraujažolė. Genovaitės Privedienės nuotr.

Daugiau spalvos turintys augalai – veiksmingesni

Vaistažolių žinovės teigimu, dar viena moterims naudinga vaistažolė yra trikertė žvaginė – paprasta žolelė, renkama iki pat šalnų. „Ji vartojama, kai labai gausiai kraujuojama per menstruacijas. Dar ši žolė reguliuoja mėnesinių ciklą paauglystėje“, – sako moteris.

Taip pat moterims  naudingos ir geltonžiedės bei baltažiedės notrelės, geriau žinomos kaip netikrosios dilgėlės. Geltonžiedžių poveikis, N. Degutienės žiniomis, stipresnis, nes gamtoje daugiau spalvos turintys augalai – veiksmingesni.

„Šios žolelės geriamos esant moters organų, kiaušidžių uždegimams. Tai taip pat yra inkstų žolė. Ji kompleksiškai padeda moteriai“, – teigia N. Degutienė.

Specialistė ragina nepamiršti ir amalo, kurį galima gerti menopauzės periodu net keletą metų. Tačiau ši vaistažolė vartojimui paruošiama kiek sudėtingiau ir užpilama šaltu vandeniu.

„Paimama amalo, sumalama kavamale. Vienas šaukštelis tų miltelių vienai stiklinei vandens. Iš vakaro užpilama šaltu vandeniu, o ryte pašildoma. Per dieną reikėtų išgerti kokias dvi stiklines“, – pataria vaistažolių žinovė. Ji taip pat pažymi, kad amalas labai gerai reguliuoja ir kasos veiklą bei kraujospūdį.

Senovinis žolių mišinys moterims

N. Degutienė primena, kad yra žolelių, kurių negalima vartoti ilgiau nei tris savaites, tačiau jos minėtas vaistažoles galima vartoti ilgai. Jas, pasak specialistės, reikia gerti mažiausiai dešimt dienų, galima dvi savaites ar ilgiau.

„Dar turiu paminėti, kad ir per trumpą laiko tarpą karštas vanduo iš vaistažolių ištraukia visas reikalingas medžiagas, tačiau daug geriau, kai paruoštas tirpalas pastovi kiek ilgiau, ne mažiau nei pusvalandį“, – priduria N. Degutienė.

Varginant gausiam kraujavimui ar skausmams, vaistažolių žinovė siūlo pasigaminti tokį senovinį žolių mišinį moterims: „Imame po vieną dalį arnikų, islandinės kerpenos, melisų, valerijonų, kraujažolių ir šalavijų, pridedame dvi dalis valerijono. Arbatinis tokio mišinio šaukštelis užpilamas puodeliu karšto vandens ir geriamas kasdien, pusę valandos prieš pusryčius. Kantriai geriame daug laiko.“

Moteris tikina, kad net ir nustojus vartoti, poveikis išlieka ilgam.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų