Ketvirtadienis, 2025.04.03
Reklama

Kokius produktus įtraukti į kasdienį maisto racioną, norint jaustis gerai ir energingai?

Šaltinis: vlmedicina | 2021-05-21 11:31:30

Subalansuota mityba daro ženklų poveikį mūsų sveikatai ir puikiai savijautai, todėl naudinga pasidomėti, kokius maisto produktus vertėtų įtraukti į kasdienį mitybos racioną. Žemiau rasite sąrašą, kuriame nurodyti produktai yra laikomi vienais sveikiausių.

Rankose - avižų grūdai
Avižos. © Pixabay.com

Rudieji ryžiai

Jei žuvį ar mėsą esate pratę valgyti su bulvėmis, jas galite pakeisti rudaisiais ryžiais. Šiame maisto produkte gausu ląstelienos, magnio, cinko ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mikroelementų, todėl toks garnyras padės ne tik numalšinti alkį, bet taip pat suteiks energijos.

Avižų košė

100 g avižų yra 4 g ląstelienos ir 5 g baltymų, todėl toks maistas puikiai tinka pusryčiams. Maistas, kuriame yra pakankamai didelis kiekis ląstelienos, padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje ir gerina virškinimą. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad avižų dribsniuose maistinių skaidulų kiekis yra mažesnis nei neapdorotose avižose, todėl pastarasis pasirinkimas yra kur kas naudingesnis.

Kviečių gemalai

Kviečių gemaluose gausu ląstelienos, vitamino A, B grupės vitaminų, vitamino D2, E ir PP bei įvairių mikroelementų – magnio, fosforo, geležies, cinko, ir t.t. Per dieną rekomenduojama suvalgyti 2-4 šaukštus kviečių gemalų: jais galima pagardinti įvairius kepinius, salotas, sumuštinius, ir t.t.

Kiaušiniai

Kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis, todėl šis maisto produktas yra laikomas vienu naudingiausiu. Iš šio maisto produkto gaminamų patiekalų pasirinkimas yra tikrai nemažas: pavyzdžiui, kiaušinius galite išplakti su saujele šviežių špinatų ir kepti keksiukų formelėse orkaitėje.

Špinatai

Špinatai yra vertinami dėl juose esančių vitaminų A ir C bei mikroelemento magnio. Sveikatos specialistai teigia, kad ši lapinė daržovė padeda sustiprinti imunitetą, gerina regėjimą ir efektyviai kovoja su laisvųjų radikalų žala.

Lašiša

Lašiša yra viena naudingiausių žuvų, kurioje gausu aukštos kokybės baltymų, Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, vitamino D bei kreatino, kuris ypatingai svarbus sportuojantiems žmonėms (kreatino taip pat yra raudonoje mėsoje, silkėje ir tune). Šios medžiagos trūkumą taip pat gali padėti atstatyti Mrbiceps.lt kreatinas: vartodami šiuos maisto papildus galėsite būti užtikrinti, kad organizmas bus aprūpintas šio organinio junginio atsargomis.

Riešutai

Riešutuose gausu baltymų, maistinių skaidulų, vitaminų, mineralų ir monosočiųjų riebalų. Jei netikėtai išalktumėte, suvalgykite saujelę riešutų (migdolų, lazdyno, graikinių riešutų, ir t.t): toks maistas ne tik padės pajusti sotumą, bet taip pat aprūpins organizmą reikalingomis medžiagomis.

Pieno produktai

Pieno produktuose (piene, sūryje, varškėje, natūraliame jogurte) gausu kalcio, kuris padeda palaikyti normalią kaulų būklę. Pieno produktuose taip pat gausu vitamino B ir baltymų, todėl toks maistas yra ypatingai svarbus sportuojantiems.

Obuoliai

Jei per dieną suvalgysite vos du obuolius, organizmas bus aprūpintas reikalingomis maistinėmis skaidulomis. Šie vaisiai padeda nugalėti alkį, todėl šis maisto produktas puikiai tinka ir tiems žmonėms, kurie stengiasi numesti šiek tiek svorio.

Svarbu žinoti, kad sportuojant organizmas sunaudoja kur kas daugiau energijos, todėl reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų atsargas gali papildyti kokybiški papildai, kurių didelį pasirinkimą rasite https://www.mrbiceps.lt/ internetinėje svetainėje.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų