Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Kompleksų nuodėmklausiai: kam patikėti savo paslaptis?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-10 00:02:33

Dėl didesnių ar mažesnių išvaizdos trūkumų kompleksuojančiam ir pagalbos ieškančiam žmogui gali būti nelengva išsirinkti plastikos chirurgą, kuriam patikėtų savo paslaptis ir lūkesčius. Kokiais kriterijais reikėtų vadovautis ieškant plastikos chirurgo, pasakoja Domantas Rainys, klinikos „Grožio chirurgija“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Domantas Rainys. Asmeninio archyvo nuotr.

Aiškūs lūkesčiai

Svarbu suprasti, kad plastinė chirurgija neturėtų būti akimirkos užgaida. Todėl, visų pirma, žmogus, žiūrėdamas į veidrodį, turėtų atsakyti į klausimus, ką nori savyje pakeisti, kodėl tai jam nepatinka ir ar tikrai to reikia. Kita vertus, dažnai žmonės ilgą laiką gyvena su varginančiais kompleksais, išvaizdos ir sveikatos problemomis, ir vis nesiryžta ieškoti pagalbos.

Tiek pirmu, tiek antru atveju reikėtų nebijoti kreiptis į specialistą, kuris galėtų įvertinti situaciją, parekomenduoti sprendimus. Plastikos chirurgo paieškas dažnas pradeda naršydamas internete, klausdamas patarimo artimųjų ar pažįstamų.

Vis dėlto kiekvieno atvejis, prioritetai, galų gale charakterio bruožai yra skirtingi, todėl svarstant apie pokyčius rekomenduojama neapsiriboti viena nuomone ir apsilankyti bent pas kelis specialistus konsultacijai. Tokiu būdu galima palyginti gydytojų požiūrį, metodiką, bendravimą, nes galutiniam pasitenkinimui rezultatu turi įtakos daug faktorių, tarp kurių yra ir paciento ir gydytojo ryšys.

Konsultacijų metu svarbiausia atvirai papasakoti apie savo problemas, taip pat nesidrovėti užduoti kuo daugiau klausimų specialistui. Kai kurių situacijų sprendimui, pavyzdžiui, veido atjauninimo, rekomenduojama į konsultaciją atsinešti savo jaunystės nuotraukų, o jeigu ruošiatės kitokiai procedūrai – patariama internete paieškoti trokštamo rezultato pavyzdžių ir parodyti juos gydytojui. Kuo aiškiau pacientas išsakys savo lūkesčius, tuo konkrečiau gydytojas galės atsakyti, ką įmanoma pasiekti ir kaip tai padaryti.

Kuo daugiau klausimų, tuo geriau

Kiekvienas plastikos chirurgas tam tikra prasme yra ir psichologas, kurio darbas nėra įtikinti pacientą operuotis, bet suteikti jam visą informaciją ir tokiu būdu padėti pačiam priimti sprendimą.

Pirmosios konsultacijos tikslas yra papasakoti pacientui procedūros ar operacijos principus, pasiruošimo jai rekomendacijas bei visas galimas situacijas, tiek teigiamas, tiek neigiamas. Tačiau dažnai žmonės nedrįsta, o kartais ir sąmoningai nenori, pasidomėti iššūkiais ir pavojais, susijusiais su plastine chirurgija. Be to, taip pat pravartu susipažinti su rekomendacijomis dėl asmens higienos ir žaizdų priežiūros, vaistų vartojimo, fizinio aktyvumo apribojimo ar optimalaus grįžimo prie kasdienės veiklos.

Pačiam pacientui vertėtų susikoncentruoti ne tik į laukiamus rezultatus, bet nepabijoti paklausti, pavyzdžiui, kaip gydytojas ir jo atstovaujama klinika pagelbėtų, jei nutiktų kažkas netikėto. Taip pat rekomenduojama pasidomėti, kokias operacijas gydytojas atlieka dažniausiai ir kurioje srityje specializuojasi – juk ne gydytojo amžius, o darbinė patirtis yra svarbiausia vertinant kompetenciją. Tuo atveju, jei jūsų aplankytas plastikos chirurgas neatlieka tam tikrų operacijų, jis dažniausiai rekomenduoja savo kolegą.

Gali atsisakyti operuoti

Kartais pasitaiko ir tokių situacijų, kai plastikos chirurgai patys atsisako daryti operaciją dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, tėvai atveda savo vaiką į kliniką dėl atlėpusių ausų sakydami, kad jiems tai yra negražu, ir nuogąstaudami dėl galimų patyčių. Tačiau pokyčių turi norėti ir pats vaikas, todėl neretai chirurgas sutinka atlikti operaciją tik tuomet, kai išgirsta vaiko nuomonę ir pritarimą.

Kai kurie suaugusieji ateina vedini klaidingų stereotipų, pasitaiko ir psichologinių sutrikimų turinčių žmonių, kurie yra nepagrįstai nepatenkinti savo kūnu. Tokiais atvejais tenka atsisakyti atlikti operaciją dėl chirurgo ir paciento estetikos normų suvokimo skirtumų.

Kai lieka tik išsirinkti datą

Plastikos chirurgai akcentuoja, kad tik pacientui išsiaiškinus savo norus ir lūkesčius, išsamiai pasikalbėjus su keliais specialistais, sužinojus, kas laukia prieš procedūrą ar operaciją ir po jų, detaliai aptarus apmokėjimo tvarką, galima ramiai žengti kitą lemiamą žingsnį.

Kompetentingas gydytojas gebės sukurti savo pacientui jaukią ir patikimą aplinką, o žmogus bus garantuotas, kad juo bus profesionaliai pasirūpinta. Kaip teigia patys specialistai, plastinės chirurgijos tikslas yra susijęs ne vien su išoriniais, bet ir su vidiniais žmogaus pokyčiais, po kurių jis atsikrato kompleksų ir vėl pradeda džiaugtis savo atvaizdu veidrodyje.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų