Vakar Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Nuo senųjų odos infekcijų iki dabartinių odos pažeidimų: šiuolaikinės diagnostikos galimybės ir gydymas“ susiliejo senų ligų, kaip raupsai, gydymo istorija ir dabartis, čia bendrą kalbą rado ir dvi skirtingos medicinos sritys – onkologija ir odos ligų gydymas.
Raupsai: istorija ir dabartis
Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL)Infekcinių ligų departamento ir Klaipėdos universiteto surengtą konferenciją pradėjo viešnia iš Vokietijos, dr. Romana Drabik, pristačiusi raupsus – praeities ir dabarties ligą. Temą apie šią ligą pratęsė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos fakulteto šeštakursė, Odos ir venerinių ligų būrelio narė Reda Vaitkevičiūtė, priminusi vokiečių įrengto Klaipėdos lapezoriumo – savotiško „geto“ raupsuotiesiems – istoriją. Uostamiesčio lapezoriumas pasaulyje buvęs vienintelis, kuris labiausiai priminė gydymo įstaigą – čia raupsuotuosius slaugė ne vienuolės, kaip tuo metu buvo įprasta, o medicinos seserys.
LSMU Odos ir venerinių ligų klinikos profesorė Skaidra Valukevičienė pristatė bakterines odos infekcijas, KUL Klinikinės diagnostikos laboratorijos vedėja Rasa Auglienė konferencijos dalyvius supažindino su bakterinių odos ligų laboratorine diagnostika Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, čia atliekamų tyrimų gausa ir pradėtais taikyti pačiais naujaisiais tyrimų metodais, pavyzdžiui, genetiniais.
Dermatologams – apie onkologiją
KUL Chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas ir Odos bei venerinių ligų poskyrio vedėja Jolanta Česienė pristatė odos specialistams naują temą – onkologinių ligonių gydymą, kai taikant biologinę terapiją, esant pašaliniams reiškiniams, prie šių pacientų gydymo tenka prisidėti ir dermatologams.
Rezidentė Asta Poškienė pateikė kelis klinikinius atvejus, kaip nuo įvairių onkologinių ligų KUL gydytiems pacientams šalia pagrindinės ligos gydymo buvo taikytas ir dermatologų paskirtas gydymas.
Išsamiau apie konferencijoje specialistų paliestas temas skaitykite „Vakarų Lietuvos medicinos“ portale artimiausiu metu.
Ligita Sinušienė