Ketvirtadienis, 2025.04.03
Reklama

Kosmetika su vitaminu C: pagrindinis jos priešas – saulė

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-06-08 00:02:56

Visi žino apie stebuklingą vitamino C poveikį organizmui ir imuninei sistemai. Jis padeda palaikyti sveiką kaulų ir dantų būklę, stiprina imunitetą ir net reguliuoja kraujo spaudimą. Tačiau net ir nuosekliai vartojant maisto produktus ar papildus su šiuo vitaminu, odai jo tenka mažiausiai. O būtent šio vitamino labai reikia toms, kurios skundžiasi pavargusia ir papilkėjusia oda.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Pasak „Eurovaistinės“ grožio konsultantės, kosmetologės Gretos Simonaitytės, palaikant veido odos būklę, vitaminas C yra gyvybiškai svarbus.

„Tai vienas stipriausių antioksidantų, atsakingų už kolageno gamybą ir jo išlaikymą. Kolagenas mums padeda išsaugoti jaunystę, tad jeigu pastebite, kad jūsų veido oda prastėja, patariu rinktis kosmetikos priemones būtent su vitaminu C“, – rekomenduoja G. Simonaitytė.

Pažangių odos priežiūros priemonių su šiuo vitaminu vis daugiau ir tai yra tikras atradimas besiskundžiantiems labai pavargusia ir „pavytusia“ oda, tamsiais ratilais po akimis. Be to, vitaminas C naudojamos ir gydant įvairius dermatologinius susirgimus.

Visapusiška nauda

Grožio specialistė sako, kad vitaminas C puikiai tinka visiems veido odos tipams ir būtent išorinis jo naudojimas yra pagrindinis dalykas padedantis išlaikyti odos jaunystę, grožį ir sveiką išvaizdą.

„Tie, kurie turi problemų su odos bėrimais ir aknės sukeltais padariniais, kartais renkasi net visą priemonių liniją su šiuo vitaminu: nuo prausiklio iki veido kaukės. Priemonės, turinčios vitamino C, šviesina, stangrina ir išlygina odą, mažina raukšles, pigmentines dėmes ir tamsius ratilus po akimis“, – sako grožio konsultantė.

Taip pat jos pasižymi priešuždegiminiu ir raminamuoju poveikiu, greitina odos gijimo procesą, skatina odos ląstelių augimą, slopina laisvųjų radikalų susidarymą. Be to, šis vitaminas padeda tiek gana jaunai, tiek ir brandesnei odai.

Saugokitės saulės

G. Simonaitytės teigimu, nors šis vitaminas turi daug privalumų, tačiau naudoti kremus su vitaminu C reikia laikantis tam tiktų taisyklių. Svarbiausia jų – papildoma apsauga nuo tiesioginės saulės.

„Vitaminas C reaguodamas su saule ir deguonimi oksiduojasi ir praranda visas savo savybes, todėl šiltuoju metu laiku naudojant priemones su šiuo vitaminu reikia apsauginių kremų su SPF nuo UVA ir UVB spindulių“, – aiškina kosmetologė.

Pasak jos, jeigu apsaugą nuo saulės pamiršote ir pajutote nemalonius pojūčius, tokius kaip stiprus odos paraudimas, niežėjimas ar tinimas, reikėtų nedelsiant nutraukti naudojimą. O renkantis tinkamiausią priemonę su vitaminu C, visada pravartu pasitarti su specialistais ir pasikonsultuoti, kaip ir kokią priemonę geriausia naudoti būtent jums.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Gydytojų onkologų kompetencija, patirtis ir kolegų nuojauta lėmė sėkmę
Nacionaliniame vėžio centre besigydančio Mindaugo (48 m.) ligos istorija, kaip ir daugeliu atvejų, prasidėjo netikėtai,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų