Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Kraujospūdžio matuokliai – kokį pirkti?

Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-26 12:00:55

Lietuvoje kraujotakos ir širdies ligos bei sutrikimai yra dažniausiai pasitaikanti mirties priežastis. Jeigu atidžiai sekate savo sveikatą, turite problemų dėl kraujotakos arba širdies veiklos, rekomenduoti gydytojų, vaistininkų arba tiesiog sava iniciatyva nusprendėte įsigyti kraujospūdžio matuoklį – štai ką jums reikėtų apie tai žinoti.

© Graphicstock.com

Jeigu nesate rizikos grupėje

Visi žmonės iki 40 metų amžiaus, neturintys jokių širdies ar kraujagyslių ligų, sutrikimų istorijos bei įgimtų sutrikimų gali rinktis paprastą kraujospūdžio matuoklį. Jiems tiks visi ant riešų maunami matuokliai (kurie, beje, ne visada tinka vyresnio amžiaus žmonėms).

Galima parekomenduoti Beper 40.121 modelį, kuris yra tikrai nebrangus, labai tiksliai pamatuoja jūsų „viršutinį ir apatinį“ kraujo spaudimus bei pulsą. Toks prietaisas atliks viską, ko reikia, ir tai padarys be galo tiksliai. Rūpintis įsigyti prabangesnį arba daug išmanesnį kraujospūdžio matuoklį šiuo atveju neverta.

Jeigu esate rizikos grupėje

Rizikos grupėn patenka vyresni nei 40-ies metų asmenys, ypač senjorai, jau perkopę 60-ies metų amžių, bei žmonės, kurie turi arba neseniai susidūrė su kraujotakos sutrikimais. Tai daugiausiai vyresnio amžiaus žmonės, kurie dirba fizinį darbą arba turi didesnius krūvius.

Tokioje situacijoje jau galima pasitarti ir su gydytojais arba vaistininkais. Jūsų šeimos gydytojas arba kvalifikuotas kardiologas galėtų neblogai patarti, tačiau galima rinktis arba namų aplinkai skirtą ant riešo užmaunamą matuoklį, arba kitokios konstrukcijos prietaisą (statomą ant stalo), arba pasielgti kiek gudriau ir rinktis nešiojamą – laikrodžio arba panašaus tipo matuoklį. Tada galėsite stebėti savo širdies darbą realiu laiku, kai sportuojate arba būnate karštyje, po darbo dienos ir pan.

Kuo įtaisas mobilesnis ir paprasčiau naudojamas, tuo geriau jums.

Jeigu turite širdies, kraujotakos sutrikimų ir norite stebėti viską

Šiai grupei reikėtų priskirti save, jeigu jums jau daugiau nei 70 metų, turite problemų dėl širdies, kraujagyslių, kraujotakos bei kraujodaros. Nors vyresniems žmonėms dažnai nėra taip paprasta prisitaikyti prie modernių ir labai gausiomis funkcijomis pasižyminčių kraujospūdžio matuoklių, prie visko per laiką galima priprasti. Svarbus kriterijus renkantis - naudojimo paprastumas.

Už didesnę nei 70 eurų sumą jau tikrai galima rasti labai platų funkcionalumą turinčių įtaisų. Kraujospūdžio matuoklis už didesnę pinigų sumą gali matuoti:

  • PAD – arba aritmijos nustatymo funkcija. Jeigu aparatas jums pypsi ir prevenciniais tikslais informuoja apie aritmiją, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu jis dar nėra nustatęs šio sutrikimo.
  • AFIB – prieširdžių virpėjimų aptikimas. Gana nauja, tačiau be galo naudinga technologija, kadangi prieširdžių virpėjimas - labai jautri tema į šeštą dešimtį įkopusiems žmonėms.
  • Daugkartinis matavimas – tai tikslesnė ir objektyvesnė matavimo funkcija. Įprastas įtaisas jūsų kraujospūdį ir pulsą matuoja vieną kartą. Turėdamas MAM funkciją jis tai atliks triskart paeiliui ir tik tada parodys vidurkį, kuris ir bus tikslesnis matavimų rezultatas.

Taip pat dėka Bluetooth ryšio duomenis iš aparato galima saugoti kompiuteryje arba išmaniajame įrenginyje. Puikus modernaus bei funkcionalaus oscilometrinio kraujospūdžio matuoklio pavyzdys – BW 300 Smart.

Norite pasirinkti patys? Užsukite į b-a.eu internetinę parduotuvę ir išsirinkite sau tinkamiausią kraujospūdžio matuoklį.

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų