Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Krepšinio aistros slopinamos ir vaistinėse: įspėjama nepiktnaudžiauti raminamaisiais

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-04 10:04:15

Sporto gerbėjų azartas bei jaudulys dėl Europos vyrų krepšinio čempionato kovų jaučiamas ir vaistinėse. Vaistinėse dirbantys sveikatos specialistai fiksuoja augantį raminamųjų ir migdomųjų poreikį, tuo pačiu įspėja apsilankančius krepšinio aistruolius dėl būtinybės derinti vaistus ir jokiais būdais nevartoti jų kartu su alkoholiniais gėrimais.

© Fotolia.com

„Tradiciškai jaučiame, kad per krepšinio čempionatus žmonės sunkiai tvarkosi su emocijomis, ypač tuomet, kai Lietuva žaidžia svarbias rungtynes. Šokteli raminamųjų preparatų pardavimai ir pasikonsultuoti ateinančiųjų skaičius“, – pasakoja „Gintarinės vaistinės“ ekspertė Jolita Skinderskienė, pabrėžianti, jog dalis žmonių panašias problemas sprendžia ir namų sąlygomis.

Anot vaistininkės, dažniausiai pagalbos kreipiasi vidutinio amžiaus vyrai – gyventojų grupė, kuri įprastai su panašiomis problemomis susiduria retai.

„Aišku, galime sakyti, kad išgerti raminamųjų kartą per metus ar dvejus – nieko baisaus, tačiau jei jaunas žmogus dvi ar tris čempionato savaites gyvena nuolatinėje įtampoje, tai jau gali turėti nemalonių ilgalaikių pasekmių“, – perspėja J. Skinderskienė.

Visgi didžiausią dėmesį vaistininkė siūlo atkreipti ne į konkrečius preparatus, o į tai, kaip jie yra vartojami. Pasak J. Skinderskienės, būtina pasiklausti gydytojų ar vaistininkų dėl galimo raminamųjų ar migdomųjų preparatų poveikio su kitais vartojamais vaistais. Dalis žmonių nervų sistemą raminti bando net būdami pavartoję alkoholio, nepagalvodami apie galimas rimtas ar net tragiškas pasekmes.

„Jungti raminamųjų ar migdomųjų vartojimą ir alkoholį yra labai žalingas sprendimas, galintis baigtis net ir ligoninės palatoje. Vaistai ir alkoholis yra iš principo nesuderinami dalykai. Deja, situacija tokia, jog tie, kuriems prisireikia medikamentų, tokį stresą neretai iš dalies ir patiria dėl apsvaigimo“, – perspėja vaistininkė.

Ką daryti tiems, kuriems po įtemptų ir svarbių rungtynių iš tiesų nepavyksta nurimti? „Gintarinės vaistinės“ specialistė rekomenduoja rinktis natūralias priemones – raminančias arbatas, valerijono lašiukus. Vaistininkė aiškina, jog net svarbiausios krepšinio rungtynės neturėtų sukelti tiek streso, kad jo nebebūtų įmanoma įveikti natūraliomis priemonėmis – ypač jei kitais atvejais žmogus neturi nuolatinių emocinių problemų.

Tas pats galioja ir nemigą ar didžiulį nuovargį po įtemptų rungtynių jausti pradedantiems žiūrovams – didžioji dauguma jų, anot vaistininkės, turėtų sugebėti nuraminti kūną natūraliais būdais, o pati problema yra bent iš dalies psichologinė.

„Tiesiog atsiminkite, jog nesvarbu, kokios rungtynės, kokia jų svarba ir kas varžovai – krepšinio žiūrėjimas su draugais turėtų teikti teigiamas emocijas, o ne nepakeliamą stresą. Jei per transliaciją kelis kartus norisi išmesti televizorių per langą, vadinasi, reaguojate pernelyg stipriai. Noras palaikyti savo komandą suprantamas, tačiau jei po to būtinai reikia stipriausių vaisų, galbūt reikėtų išmokti „sirgti“ šiek tiek kitaip“, – svarsto „Gintarinės vaistinės“ ekspertė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų