Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Kūdikių skiepams – efektyvesnė pneumokokinės infekcijos vakcina

Šaltinis: vlmedicina | 2024-07-23 09:33:30

Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvoje gimę kūdikiai skiepijami pneumokokinės infekcijos vakcina, apsaugančia nuo daugiau sukėlėjų. Valstybinė ligonių kasa nupirko 15-valentę vakciną, kuri jau pasiekė gydymo įstaigas. Skiepai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl atžalų susilaukusiems tėvams papildomai už juos mokėti nereikia.

„Valstybinė ligonių kasa birželio mėnesį dvejiems metams sudarė pirkimo sutartį dėl 120 tūkst. pneumokokinės vakcinos dozių, skirtų pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vakcinuojamiems kūdikiams ir vaikams iki 2 metų. Šįkart Privalomojo sveikatos draudimo fondui vakcina atsiėjo kiek daugiau nei 3 milijonus eurų“, – pranešime žiniasklaidai sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus patarėja Agnė Grušeckienė.

Pasak jos, anksčiau Lietuvoje kūdikiai nuo pneumokokinės infekcijos buvo skiepijami 10-valente vakcina. Šįkart nupirkta vakcina yra 15-valentė, taigi nuo liepos 1 dienos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis skiepijami kūdikiai yra apsaugomi nuo daugiau pneumokokinės infekcijos sukėlėjų, nes vakcina apima daugiau šiuo metu šalyje cirkuliuojančių pneumokokų serotipų.

Sunkias ligas, tokias kaip meningitas, sepsis, plaučių uždegimas, taip pat viršutinių kvėpavimų takų infekcijas, pavyzdžiui, vidurinės ausies ir prienosinių ančių uždegimą dažnai sukelia Streptococcus pneumoniae bakterija. Dėl didėjančio atsparumo įprastiems antimikrobiniams vaistams, šios bakterijos sukeliamos ligos tapo pasaulinio lygmens sveikatos problema.

Šiuo metu pneumokokinė infekcija yra viena pagrindinių sergamumo ir mirtingumo priežasčių pasaulyje, ypač tarp vaikų, jaunesnių nei penkeri metai, vyresnio amžiaus žmonių, taip pat žmonių, turinčių imuninės sistemos nepakankamumą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nuo pneumokokinės infekcijos miršta 1,6 mln. žmonių.

Tik nuolatinis pneumokokų stebėjimas bei žmonių vakcinacija leidžia sumažinti šių infekcijų paplitimą visuomenėje. Šalyse, kuriose įvesta visuotinė vakcinacija ir atliekama nuolatinė pneumokokų kontrolė, pastebimas reikšmingas invazinių pneumokokinių ligų skaičiaus sumažėjimas.

Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius VLK infografikas

Įprastinę pneumokokinės infekcijos vakcinacijos schemą kūdikiams ir vaikams iki 2 metų sudaro 3 vakcinos dozės. Pirmoji dozė skiriama 2 mėnesių sulaukusiems kūdikiams, o antroji dozė – 4 mėnesių. Trečiąja sustiprinančia doze rekomenduojama skiepyti 12-15 mėnesių vaikus.

Vakcinaciją nuo pneumokokinės infekcijos pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių skiria šeimos gydytojas. Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvai arba globėjai turi būti informuojami apie vakcinų skyrimo tvarką, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą, o dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti būtina pasirašyti vaiko sveikatos raidos istorijoje.

Ligonių kasos primena, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokama pneumokokinės infekcijos vakcina taip pat skiepijami sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantys vaikai nuo 2 metų ir suaugusieji bei visi 75 metų ir vyresni gyventojai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų