Penktadienis, 2025.02.21
Reklama

Sąnarių endoprotezavimas: nuo siuntimo – iki operacijos

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-02-20 10:06:15

Sąnarių skausmas gali gerokai pasunkinti kasdienį gyvenimą, todėl pacientams, kuriems reikia sąnario endoprotezavimo, pravartu žinoti, kaip sklandžiai gauti reikiamas paslaugas. Tam būtina laikytis nustatytos tvarkos – nuo vizito pas šeimos gydytoją iki endoprotezavimo operacijos. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams ir endoprotezai, ir operacijos gali būti kompensuojami, o norintys įsigyti kitokį endoprotezą gali pasinaudoti daline kompensacija.

Reikia siuntimo

Jei žmogui skauda sąnarius ir gali reikėti sąnario endoprotezavimo operacijos, jis pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Įvertinęs bendrą paciento būklę ir įtaręs ligą, kuria sergančiam pacientui gali būti atliekama sąnario endoprotezavimo operacija, šeimos gydytojas išduoda siuntimą gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijai gauti.

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai gali pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje jiems būtų suteiktos konsultavimo ir prireikus – sąnario endoprotezavimo paslaugos. Šiuo metu šalyje yra 20 sąnarių endoprotezavimo paslaugas teikiančių įstaigų, kurių sąrašas viešai skelbiamas ligonių kasų interneto svetainėje.

Kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Paciento pasirinktos įstaigos gydytojui ortopedui traumatologui nustačius diagnozę ir sąnario endoprotezavimo operacijos poreikį, konsultaciją suteikęs gydytojas ortopedas traumatologas užregistruoja paciento prašymą skirti kompensuojamąjį sąnario endoprotezą Valstybinės ligonių kasos (VLK) Eilių ir atsargų valdymo informacinėje sistemoje (EVIS) ir per šią sistemą pateikia VLK.

„Išmintingiausia pacientui rinktis tą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje laukimo eilė yra trumpesnė – ir sąnario endoprotezo skyrimo neteks ilgai laukti, ir operacija bus atlikta greičiau“, – pataria Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Deimantė Vaškienė.

Pasak specialistės, savo vietą sąnarių endoprotezavimo eilėje pacientas gali sužinoti paskambinęs į ligonių kasas gyventojų aptarnavimo telefonu +370 5 232 2222.

Kompensuojami ir endoprotezai, ir operacijos

Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams šiuo metu yra kompensuojami klubo, kelio, čiurnos, peties, alkūnės, riešinio nykščio sąnario endoprotezai. Juos VLK perka centralizuotai, o vėliau paskirsto toms įstaigoms, kuriose atliekamos sąnarių keitimo operacijos.

Tinkamiausią sąnario endoprotezą operuojantis gydytojas ortopedas traumatologas pacientui parenka, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę ir jo amžių.

Pacientai, VLK įrašyti į eilę nemokamam endoprotezui gauti, apie jo skyrimą informuojami laišku, SMS žinute ar el. paštu. Operacija turi būti atlikta per 120 dienų nuo sąnario endoprotezo skyrimo dienos.

Po endoprotezavimo operacijų reabilitacija pacientams skiriama pirmumo tvarka.

Perkant pačiam reikia padengti kainų skirtumą

Pacientai, norintys įsigyti kitą, nei skiria VLK, sąnario endoprotezą, šias priemones gali įsigyti tik iš sveikatos priežiūros įstaigos siūlomų variantų. Tad pacientui pačiam nereikia ieškoti tiekėjo, prekiaujančio endoprotezais, tereikia sumokėti VLK kompensuojamo ir pasirinkto endoprotezo kainų skirtumą.

Pavyzdžiui, pacientas pasitaręs su gydytoju, nutaria įsigyti klubo sąnario endoprotezą savo lėšomis, kurį gydymo įstaiga siūlo įsigyti už 1 000 eurų. Tokiu atveju pacientas gydymo įstaigai turėtų sumokėti 526,02 euro, o ne visą 1 000 eurų sumą, nes jam būtų pritaikyta 473,98 euro kompensacija.

Sąnarių endoprotezų pirkimo išlaidų kompensacijas VLK moka gydymo įstaigoms. Jei pacientas endoprotezą įsigyja ne gydymo įstaigoje – kompensacijos nemokamos.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pavasaris įkvepia pasitempti
Pavasaris – vis arčiau ir arčiau. Ką daryti, kad pasitiktume jį lieknesni, gražesni, geros nuotaikos? Patarimais s...
Psichologė: kartais net globa tampa traumuojanti
Atrodo, jau seniai išaugta iš vaikiško amžiaus, o vis dar jaučiame kad mus stebi „tėvai“, kurie sukritikuos...
Bičių pikis ne veltui vadinamas natūraliais antibiotikais
Dėl daugybės naudingų savybių propolis savo vietą medicinoje atrado prieš tūkstančius metų. Šis natūralus produktas turi...
Gyvybę išgelbėjo pradinis gaivinimas: kardiologė pataria nedelsti ir kreiptis pagalbos
Kauno klinikų pacientui Ramūnui, grįžusiam iš miesto, suskaudo krūtinę, pasidarė silpna, tačiau jis nė neįtarė, kad tai...
Veido oda žiemą: ką svarbu žinoti vyrams ir moterims?
Žiema gali tapti tikru iššūkiu mūsų veido odai. Šaltis, vėjas, sniegas, temperatūrų svyravimai bei sausas patalpų oras g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų